WP

Pupa w cenie biletu

W niektórych kulturach pokazywanie pośladków ma wystraszyć przeciwnika. W innych ma na celu zdominowanie. Artyści, którzy decydują się na pokazanie tej najbardziej zakrytej części ciała, jej ekspozycję tłumaczą różnie. A pokazują ci najodważniejsi i ci zdesperowani.
American Apparel, znana marka odzieżowa z USA, zakończyła niedawno poszukiwania nowej modelki do swoich kampanii reklamowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pupa w cenie biletu
(AKPA)
WP

W niektórych kulturach pokazywanie pośladków ma wystraszyć przeciwnika. W innych ma na celu zdominowanie. Artyści, którzy decydują się na pokazanie tej najbardziej zakrytej części ciała, jej ekspozycję tłumaczą różnie. A pokazują ci najodważniejsi i ci zdesperowani. American Apparel, znana marka odzieżowa z USA, zakończyła niedawno poszukiwania nowej modelki do swoich kampanii reklamowych.

Z całego świata napłynęło tysiące zgłoszeń. Każda pełnoletnia obywatelka Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii lub Kanady mogła sfotografować swoje pośladki w bieliźnie firmy American Apparel i zamieścić ich zdjęcie w Internecie, by zyskać szansę wygrania udziału w sesji zdjęciowej w Los Angeles. Efekty prac zostały opublikowane na stronie internetowej firmy i na jej portalu społecznościowym. Chętni mogli głosować na najpiękniejsze pośladki, choć głos internautów nie był rozstrzygający w tym konkursie.

Choć wyścig o miano pośladków American Apparel został rozstrzygnięty, uznaliśmy, że to niezły pretekst, aby przypomnieć, jakie sławy pokazały swoje pupy. Wiadomo, że gwiazdy świecą najjaśniej… nieważne którą stroną. Jednym z pierwszych celebrytów, który na scenie zdjął bieliznę i zaprezentował swoje wdzięki, był lider Lady Pank Jan Borysewicz. 1 czerwca 1986 roku, na koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka we Wrocławiu, będący pod wpływem alkoholu muzyk, zdjął spodnie i nagi zaprezentował się publiczności, która oczekiwała zupełnie innych wrażeń artystycznych.

WP

Niepokorni muzycy na całym świecie znani są z ekstremalnych sposobów ekspresji, a pokazywanie pośladków publiczności ma długą tradycję w popkulturze. W rebelianckim świecie rocka sceniczne ściąganie gaci to niemal norma. Najsłynniejszy książę ciemności, Ozzy Osbourne, jeszcze do niedawna tak właśnie okraszał każdy swój występ sceniczny. Kiedyś średnio apetyczne pośladki prezentował na scenie gitarzysta AC/DC Angus Young. Potem ograniczył się tylko do pokazywanie bielizny w kolorach flagi państwowej.

POLECAMY: * Gołe pośladki na czerwonym dywanie*

Czasami muzycy pokazują pośladki nie tylko w celu rozbawienia fanów. Podczas wyborów prezydenckich w USA, znany ze swoich demokratycznych sympatii wokalista R.E.M Michael Stipe spotkał na lotnisku senatora Boba Dole'a - kandydata na prezydenta partii republikańskiej. Chcąc pokazać, co myśli o programie wyborczym republikanina oraz o nim samym, Stipe zsunął spodnie i wypiął się na polityka.

Podobnie zachował się w 1999 roku polski skandalista i lider formacji „Big Cyc”, Krzysztof Skiba. Podczas gali Play-Box w katowickim Spodku Krzysztof Skiba pokazał pośladki publiczności, wśród której był także ówczesny premier RP Jerzy Buzek, który urażony opuścił koncert. Po zajściu Krzysztof Skiba tłumaczył swoje zachowanie na różne sposoby, zmieniając argumentację. Za to właśnie, a nie za samo obnażenie, otrzymał anty wyróżnienie "Czarnego Machinera" od czasopisma Machina.

WP

Prawie nikt nie zapamiętał pupy Kuby Wojewódzkiego, który pokazał pośladki podczas swego programu autorskiego, narzekając przy tym, że jest ,,gwałcony tandetą, wulgaryzmem i chamską dosłownością’’. Hitem ostatnich tygodni była natomiast pupa aktorki Joanny Szczepkowskiej. Podczas premiery sztuki "Persona. Ciało Simone" Krystiana Lupy, skonfliktowana z reżyserem aktorka pokazała gołe pośladki. Tuż przed zakończeniem spektaklu, wyraźnie zwracając się do reżysera improwizowanym tekstem: „Jak daleko można pójść?”, pokazała mu (oraz zgromadzonej w Teatrze Dramatycznym publiczności) gołe pośladki. Wzburzenie podzieliło media na długo.

Kiedy artysta pokazuje pośladki, czasem jego gest ma znaczenie symboliczne, czasem jest elementem gry z publicznością, a czasem wyrazem bezradności. Zawsze jednak zyskuje zainteresowanie mediów, które na długie dni mają temat do dysputy i zastanawiają się:”Czy to wszystko, co artysta może pokazać”.

POLECAMY: * Gołe pośladki na czerwonym dywanie*

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP