Pupa w cenie biletu

W niektórych kulturach pokazywanie pośladków ma wystraszyć przeciwnika. W innych ma na celu zdominowanie. Artyści, którzy decydują się na pokazanie tej najbardziej zakrytej części ciała, jej ekspozycję tłumaczą różnie. A pokazują ci najodważniejsi i ci zdesperowani.

American Apparel, znana marka odzieżowa z USA, zakończyła niedawno poszukiwania nowej modelki do swoich kampanii reklamowych.

Obraz
Źródło zdjęć: © AKPA

W niektórych kulturach pokazywanie pośladków ma wystraszyć przeciwnika. W innych ma na celu zdominowanie. Artyści, którzy decydują się na pokazanie tej najbardziej zakrytej części ciała, jej ekspozycję tłumaczą różnie. A pokazują ci najodważniejsi i ci zdesperowani. American Apparel, znana marka odzieżowa z USA, zakończyła niedawno poszukiwania nowej modelki do swoich kampanii reklamowych.

Z całego świata napłynęło tysiące zgłoszeń. Każda pełnoletnia obywatelka Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii lub Kanady mogła sfotografować swoje pośladki w bieliźnie firmy American Apparel i zamieścić ich zdjęcie w Internecie, by zyskać szansę wygrania udziału w sesji zdjęciowej w Los Angeles. Efekty prac zostały opublikowane na stronie internetowej firmy i na jej portalu społecznościowym. Chętni mogli głosować na najpiękniejsze pośladki, choć głos internautów nie był rozstrzygający w tym konkursie.

Choć wyścig o miano pośladków American Apparel został rozstrzygnięty, uznaliśmy, że to niezły pretekst, aby przypomnieć, jakie sławy pokazały swoje pupy. Wiadomo, że gwiazdy świecą najjaśniej… nieważne którą stroną. Jednym z pierwszych celebrytów, który na scenie zdjął bieliznę i zaprezentował swoje wdzięki, był lider Lady Pank Jan Borysewicz. 1 czerwca 1986 roku, na koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka we Wrocławiu, będący pod wpływem alkoholu muzyk, zdjął spodnie i nagi zaprezentował się publiczności, która oczekiwała zupełnie innych wrażeń artystycznych.

Niepokorni muzycy na całym świecie znani są z ekstremalnych sposobów ekspresji, a pokazywanie pośladków publiczności ma długą tradycję w popkulturze. W rebelianckim świecie rocka sceniczne ściąganie gaci to niemal norma. Najsłynniejszy książę ciemności, Ozzy Osbourne, jeszcze do niedawna tak właśnie okraszał każdy swój występ sceniczny. Kiedyś średnio apetyczne pośladki prezentował na scenie gitarzysta AC/DC Angus Young. Potem ograniczył się tylko do pokazywanie bielizny w kolorach flagi państwowej.

Czasami muzycy pokazują pośladki nie tylko w celu rozbawienia fanów. Podczas wyborów prezydenckich w USA, znany ze swoich demokratycznych sympatii wokalista R.E.M Michael Stipe spotkał na lotnisku senatora Boba Dole'a - kandydata na prezydenta partii republikańskiej. Chcąc pokazać, co myśli o programie wyborczym republikanina oraz o nim samym, Stipe zsunął spodnie i wypiął się na polityka.

Podobnie zachował się w 1999 roku polski skandalista i lider formacji „Big Cyc”, Krzysztof Skiba. Podczas gali Play-Box w katowickim Spodku Krzysztof Skiba pokazał pośladki publiczności, wśród której był także ówczesny premier RP Jerzy Buzek, który urażony opuścił koncert. Po zajściu Krzysztof Skiba tłumaczył swoje zachowanie na różne sposoby, zmieniając argumentację. Za to właśnie, a nie za samo obnażenie, otrzymał anty wyróżnienie "Czarnego Machinera" od czasopisma Machina.

Prawie nikt nie zapamiętał pupy Kuby Wojewódzkiego, który pokazał pośladki podczas swego programu autorskiego, narzekając przy tym, że jest ,,gwałcony tandetą, wulgaryzmem i chamską dosłownością’’. Hitem ostatnich tygodni była natomiast pupa aktorki Joanny Szczepkowskiej. Podczas premiery sztuki "Persona. Ciało Simone" Krystiana Lupy, skonfliktowana z reżyserem aktorka pokazała gołe pośladki. Tuż przed zakończeniem spektaklu, wyraźnie zwracając się do reżysera improwizowanym tekstem: „Jak daleko można pójść?”, pokazała mu (oraz zgromadzonej w Teatrze Dramatycznym publiczności) gołe pośladki. Wzburzenie podzieliło media na długo.

Kiedy artysta pokazuje pośladki, czasem jego gest ma znaczenie symboliczne, czasem jest elementem gry z publicznością, a czasem wyrazem bezradności. Zawsze jednak zyskuje zainteresowanie mediów, które na długie dni mają temat do dysputy i zastanawiają się:”Czy to wszystko, co artysta może pokazać”.

Źródło artykułu: WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Była rok w chrześcijańskim ośrodku. "Dżungla przy tym to pikuś"
Była rok w chrześcijańskim ośrodku. "Dżungla przy tym to pikuś"
Najgorszy papier toaletowy. Proktolog radzi przestać używać
Najgorszy papier toaletowy. Proktolog radzi przestać używać
Zakochał się, choć miał żonę. "Jak się pokłóciliśmy, to na całego"
Zakochał się, choć miał żonę. "Jak się pokłóciliśmy, to na całego"
Popisała się stylizacją. W roli głównej głośny trend
Popisała się stylizacją. W roli głównej głośny trend
Wlej do odpływu, nim złożą jaja. Inaczej będą w całym domu
Wlej do odpływu, nim złożą jaja. Inaczej będą w całym domu
Schudła 40 kg. Nie ukrywa, jak tego dokonała
Schudła 40 kg. Nie ukrywa, jak tego dokonała
Uciekała przed policją po alkoholu. Po aresztowaniu rozmawiała z matką
Uciekała przed policją po alkoholu. Po aresztowaniu rozmawiała z matką
Włożyła opięty kombinezon. W takim wydaniu wkroczyła do studia
Włożyła opięty kombinezon. W takim wydaniu wkroczyła do studia
Tak przywitała pierwszą damę Rumunii. Oto co mówi ekspertka
Tak przywitała pierwszą damę Rumunii. Oto co mówi ekspertka
Doradziła mu pracownica ZUS. Z tego żyje na emeryturze
Doradziła mu pracownica ZUS. Z tego żyje na emeryturze
Zarabia w "banalny" sposób. Z tego czerpie największe zyski
Zarabia w "banalny" sposób. Z tego czerpie największe zyski
Nie wyszła za mąż. "I tak zostanie, chyba żebym upadła na głowę"
Nie wyszła za mąż. "I tak zostanie, chyba żebym upadła na głowę"
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY 🌟