Blisko ludziRomantyzm jest sexy

Romantyzm jest sexy

Romantyzm jest sexy
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

24.08.2010 11:45, aktual.: 26.08.2010 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dzisiejszych czasach, kiedy mogłoby się wydawać, że najważniejsze są praca, pieniądze i kariera, nie ma miejsca na romantyczne uniesienia. Tymczasem odrobina romantyzmu może wnieść do naszego związku i życia powiew świeżości. Warto czasami pozostać niepoprawną romantyczką.

W dzisiejszych czasach, kiedy mogłoby się wydawać, że najważniejsze są praca, pieniądze i kariera, nie ma miejsca na romantyczne uniesienia. Tymczasem odrobina romantyzmu może wnieść do naszego związku i życia powiew świeżości. Warto czasami pozostać niepoprawną romantyczką.

Na początku związku zwykle nie jest tak źle z naszym romantyzmem. Z badań wynika, że aż 81 procent europejskich małżeństw zostało zawartych z miłości. Ankietowani odpowiadali, że jeśli związek, to wyłącznie poparty prawdziwym uczuciem.

Znacznie gorzej, kiedy już ukochany lub ukochana zostanie zdobyta, małżeństwo zawarte, urodziły się dzieci. Łatwo wtedy zatracić się w codziennych, mało romantycznych obowiązkach. I nie zamierzamy namawiać do tego, żeby naczynia stały nie pozmywane, a dzieci chodziły samopas, kiedy mama z tatą oddają się romantycznym uniesieniom. Wystarczy jeśli od czasu do czasu pozwolicie sobie na czułe gesty i słowa.

Romantyczna zmysłowość

Nie spiesz się z wskoczeniem mu do łóżka, kuś i uwodź. Daj czas na rozmowy i zdobywanie Cię. Na której randce pójść do łóżka? To dylemat trudny do rozwiązania. Na pewno nie na pierwszej. Najpierw niech będzie czas na patrzenie sobie w oczy, muskanie się dłońmi. Mężczyźni to naprawdę lubią. Romantyczny wieczór we dwoje Odpowiedni nastrój działa, pod warunkiem jednak, że nie przesadzisz. Mężczyzna będzie zachwycony, jeśli przygotujesz dla niego kolację i zadbasz o odpowiednią atmosferę, niech więc będzie obrus, świece i owoce morza (najpierw dyskretnie podpytaj, czy nie jest na nie uczulony). Nawet po wielu latach związku partner będzie miło zaskoczony, jeśli zrobisz mu taką niespodziankę. Niech to będzie np. w ten sposób kultywowana rocznica ślubu czy Waszego poznania. Delikatnie mu o niej przypomnij, żeby mógł się przygotować, np. kupić kwiaty. Inaczej będzie miał wyrzuty sumienia, że znowu zapomniał i czuł się niezręcznie.

Bądźcie sentymentalni

Poznaliście się podczas wędrówki po Bieszczadach, pojedźcie tam po latach. W rutynie dnia codziennego, między obiadem, a odrabianiem lekcji z dziećmi łatwo zapomnieć, jacy kiedyś byliście romantyczni. Wspominajcie te chwile, a przyniosą związkowi powiew świeżości. Pamiętacie do której knajpki poszliście na pierwszej randce, odwiedźcie ją jeszcze raz. Nawet jeśli będzie do studencki pub, a dziś już stać Was na jadanie w dobrych restauracjach.

Niektóre rzeczy sprawdzają się tylko w filmach

To co wydaje się romantyczne i szalone na szklanym ekranie, w życiu będzie śmieszne, czy wręcz nieestetyczne. Pamiętacie z "Dziewięć i pół tygodnia" kiedy bohater zlizuje z niej bitą śmietanę. Zmysłowe? Ale nie powtarzaj tego w domu, bo pościel lepiąca się od jedzenia nie jest seksi, tym bardziej Wy utytłani w artykułach spożywczych. I zaraz po romantycznym zrywie będziecie musieli lecieć do łazienki i posprzątać łóżko, zamiast cieszyć się sobą. Koronkowa bielizna tak, ale nie upieraj się przy niej za wszelką cenę i nie zabieraj nawet na wypad w góry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także