UrodaRzęsy XXL

Rzęsy XXL

Rzęsy XXL
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
01.06.2009 14:36, aktualizacja: 26.05.2010 17:52

Marzysz o tym, żeby zaraz po przebudzeniu wyglądać wyjątkowo pięknie, aby twoje rzęsy były długie i gęste nawet bez mascary. Jeśli pragniesz aby twoje spojrzenie wyglądało zalotnie, także bez makijażu, warto abyś pomyślała o trwałym zagęszczaniu rzęs.

Marzysz o tym, żeby zaraz po przebudzeniu wyglądać wyjątkowo pięknie, aby twoje rzęsy były długie i gęste nawet bez mascary. Jeśli pragniesz aby twoje spojrzenie wyglądało zalotnie, także bez makijażu, warto abyś pomyślała o trwałym zagęszczaniu rzęs.

Większość kobiet wybiera zabieg przedłużania i zagęszczania aby przedłużyć swoje rzęsy naturalne, lub dodać im objętości. Warto wiedzieć, że panie o jasnych rzęsach mogą je delikatnie przyciemnić stosując do zagęszczenia rzęski o ciemniejszym kolorze. Dla odważnych kobiet, lubiących awangardowe stylizacje, oferta poszerzona jest o rzęski czerwone, niebieskie, zielone.

Na czym polega trwałe przedłużanie rzęs?

Jest to przedłużenie rzęs korzystające z pojedynczych włókien o odpowiednio dobranym kształcie i rozmiarze. Rzęsy używane do zabiegu zagęszczania wykonane są z tworzywa sztucznego, którego podstawową zaletą jest trwałość. Przytwierdzane są techniką 1x1, czyli do jednej naturalnej rzęsy przyklejana jest jedna sztuczna. Efekt stylizacji utrzymuje się wiec do chwili wypadnięcia rzęsy naturalnej, do której są przyklejone. Są delikatnie podkręcone, u podstawy grubsze i zwężają się ku końcom, dzięki temu wyglądają całkowicie naturalnie.

Jeżeli zabieg zagęszczania wykonany jest poprawnie, rzęsy wyglądają i zachowują się jak prawdziwe. Odpowiednio dobrane, właściwej długości i koloru, są gwarancją zadowolenia. Są bardzo elastyczne, zachowują się jak naturalne i tak też wyglądają.

Jaki jest największy argument, przemawiający za wykonaniem zabiegu przedłużania rzęs? Główną zaletą jest na pewno oszczędność czasu w codziennym makijażu. Rzęsy wystylizowane w taki sposób są ciemne i długie co pozwala zrezygnować z mascary. Ponieważ są grubsze u podstawy, dają podobny efekt wzmocnienia linii górnej powieki, jaki uzyskujemy kredką czy linerem.

Jaka jest trwałość nowych rzęs?

Jeżeli aplikacja została wykonana poprawnie, doklejona rzęsa wypadnie dopiero wraz z rzęsą naturalną, do której została przyklejona. Naturalne rzęsy rosną, wypadają każdego dnia. Cyklicznie zastępowane są przez nowe, co 60 do 90 dni. Gdy dołączone rzęski zaczynają się przerzedzać, wystarczy skorzystać z ich uzupełnienia. Aplikacja pełnego zestawu rzęs trwa zwykle od 90 do 150 minut. Czas ten zależny jest od doświadczenia i umiejętności specjalisty, a także od liczby rzęs, które mają być dodane. Systematycznie wykonywane uzupełnienia nie zajmują więcej niż 60 minut.

Koszt zabiegu

Największy wydatek stanowi założenie pierwszego, pełnego zestawu rzęs. Jest to zazwyczaj około 50 do 70 rzęs na jedno oko. Jest to wydatek w kwocie 600 do 1000 złotych, w zależności od liczby przyklejanych rzęs i umiejętności stylisty. Ceny za trwałe przedłużanie rzęs mogą się nieznacznie różnić, tak jak przy wielu innych usługach dbających o urodę. Po aplikacji pierwszego zestawu koszt kolejnych uzupełnień jest bliski kosztom uzupełniania stylizowanych w salonie paznokci. Najczęstsze uzupełnienie to 10-15 rzęs na jedno oko.

Uśredniając cenę do 3-5 złotych za rzęsę generuje to koszt około 150 złotych za całe uzupełnienie. Zabieg ten wykonywany jest obecnie kilkoma technikami. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, zapytaj stylistę o certyfikat ukończenia obowiązkowego szkolenia. Stylizacja rzęs jest zajęciem precyzyjnym, a jednocześnie artystycznym. Najlepiej wiec znaleźć specjalistę w swoim fachu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także