Blisko ludziSeks lekarstwem na nerwicę

Seks lekarstwem na nerwicę

Seks lekarstwem na nerwicę

11.12.2010 22:20, aktual.: 11.12.2010 22:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Częsty seks neurotykom nowożeńcom pozwala odczuwać satysfakcję ze związku i sprawia, że są szczęśliwsi - informuje Science Daily.

Częsty seks neurotykom nowożeńcom pozwala odczuwać satysfakcję ze związku i sprawia, że są szczęśliwsi - informuje Science Daily.
Ludziom znerwicowanym o wiele łatwiej o problemy w kontaktach międzyludzkich i małżeństwie. Często są to osoby pełne negatywnych emocji, łatwo wpadające w irytację, o zmiennych nastrojach.

Bywa i tak, że silni neurotycy są mniej zadowoleni ze swego życia seksualnego, relacji z partnerem i środowiskiem, są też bardziej skłonni do rozwodów. Badania wykazały jednak, że seks w małżeństwie daje ludziom szczęście. Kontakty seksualne zdecydowanie poprawiają nastrój następnego dnia. Michelle Russell oraz James McNulty z University of Tennessee postanowili sprawdzić, czy seks może wymazać negatywne emocje u neurotyków.

Po 4-letnich badaniach nad nowożeńcami okazało się, że u spokojnych, nie cierpiących na nerwicę ludzi kontakty seksualne nie są czynnikiem decydującym o tym, czy ich związek jest satysfakcjonujący.

Jednakże u neurotyków jest to niemalże jedyny, a na pewno najbardziej wymierny sposób na poprawę zadowolenia z życia, relacji, małżeństwa. Okres świeżo po ślubie to czas, kiedy kontakty seksualne są dosyć ważnym elementem we wspólnych relacjach, we wspólnym życiu. Okazało się więc, że częsty seks chroni szczęście małżeńskie neurotycznych nowożeńców.

Badania zostały opublikowane w Social Psychological and Personality Science.

Źródło artykułu:PAP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)