Blisko ludziSeks Polaków - nowy raport

Seks Polaków - nowy raport

Seks Polaków - nowy raport

21.02.2012 10:05, aktual.: 06.03.2012 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marka Durex po raz kolejny przeprowadziła badanie Durex Global Sex Wellbeing Survey, dotyczące jakości życia seksualnego ludzi na całym świecie. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane z Polski, które pokazują: jakimi kochankami są Polacy, jaki jest nasz temperament seksualny i jak lubimy „TO” robić.

Marka Durex po raz kolejny przeprowadziła badanie Durex Global Sex Wellbeing Survey, dotyczące jakości życia seksualnego ludzi na całym świecie. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane z Polski, które pokazują: jakimi kochankami są Polacy, jaki jest nasz temperament seksualny i jak lubimy „TO” robić.

Z najnowszego badania Durex wynika, że aż 74 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego! W porównaniu z wynikami poprzedniego badania, które przeprowadzone zostało 4 lata temu, wskaźnik pozytywnych odpowiedzi znacznie się poprawił. W 2008 roku zadowolenie z seksu deklarowała nieco ponad połowa Polaków.

Obecnie dla zdecydowanej większości Polaków seks stanowi ważną sferę życia, a ponad połowa z nas uważa, że jest on zabawą. Także połowa z nas jest zdania, że uprawia seks tak często, jak tego chce, a aż 60 proc. Polaków jest usatysfakcjonowana czasem trwania stosunku. Większość badanych twierdzi również, że ich życie seksualne poprawia się wraz z wiekiem oraz że istnieją metody na podtrzymanie pociągu seksualnego w długoletnim związku.

Jak Polacy postrzegają seks?

Jak pokazuje raport Durex, Polacy postrzegają seks w rozumieniu klasycznym, czyli jako stosunek waginalny. Natomiast około połowa respondentów za seks uznaje również stosunek oralny (mężczyźni – 56 proc., kobiety – 40 proc.). W tematyce masturbacji Polacy są dosyć otwartym narodem – akceptuje ją blisko aż 60% badanych, natomiast przeciw jest tylko 20 proc.

46 proc. badanych kobiet przyznaje się, że osiąga orgazm w drodze masturbacji równie często, jak w czasie seksu z partnerem. Kobiety znają swoje potrzeby seksualne i nie unikają masturbacji, gdy chcą wzbogacić swoje życie seksualne lub w sytuacji, kiedy nie mogą osiągnąć orgazmu w czasie stosunku. Niższą popularność masturbacji u mężczyzn można wytłumaczyć tym, że mężczyźni znacznie częściej osiągają orgazm podczas uprawiania seksu – mówi seksuolog Radosław Utnik. Polacy i zabezpieczenia

Jak wynika z badania marki Durex, wciąż najbardziej popularnym środkiem antykoncepcyjnym jest prezerwatywa. Stosuje ją aż 49 proc. respondentów – podkreśla Utnik. Mimo, że stosunek przerywany nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą, nadal aż 28 proc. ankietowanych osób uznaje go jako metodę antykoncepcji – dodaje seksuolog.

Jak często i jak długo „TO” robimy?

14 proc. badanych deklaruje, że uprawia seks co najmniej 5 razy w tygodniu. Natomiast 25 proc. przyznaje, że współżyje 3-4 razy w tygodniu. Pozostała część respondentów przyznaje, że współżyje raz w tygodniu (20 proc.), a nawet rzadziej niż raz w tygodniu (21 proc.). Według raportu Durex, aż 37 proc. Polaków może cieszyć się ze stosunku seksualnego trwającego dłużej niż 15 minut. Z kolei 25 proc. ankietowanych poświadcza, że ich stosunek trwa od 11 do 15 minut. 2/3 respondentów deklaruje również, że bardzo często, prawie zawsze lub zawsze osiąga orgazm podczas seksu. Polacy, aby urozmaicić swoje życie seksualne, najczęściej ze sobą rozmawiają, szukają informacji w Internecie, w prasie, oglądają filmy oraz korzystają z gadżetów erotycznych i stosują lubrykanty.

(Informacja prasowa/pho)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)