Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
rower
28-02-2020 14:35

Sezon rowerowy: CZAS START!

W tym roku zima jest wyjątkowo łaskawa, dlatego wiele osób już rozpoczyna sezon rowerowy. To dobre podejście, ponieważ pozwoli poprawić kondycję przed latem, czyli okresem, w którym najchętniej wybieramy się na rowerowe wycieczki. Dodatkowo rozpoczynając sezon rowerowy już teraz, możemy z powodzeniem startować w letnich maratonach rowerowych organizowanych nie tylko dla profesjonalistów.

Sezon rowerowy: CZAS START!Źródło: Materiały prasowe
d1qhr7x
d1qhr7x

Rozpoczynamy sezon rowerowy - przygotowania

Jak powinniśmy przygotować się do nowego sezonu rowerowego? Przede wszystkim warto poprawić swoją kondycję i zadbać o siebie pod względem fizycznym, aby pierwsze dłuższe przejażdżki nie skończyły się poważną kontuzją. Warto podkreślić, że przez cały rok, również w okresie zimowym, każdy z nas powinien regularnie uprawiać sport. Najbardziej zalecane są 3 treningi w tygodniu o umiarkowanym natężeniu, które wpływają pozytywnie na stan naszej kondycji (np. jazda na rowerku stacjonarnym, basen) oraz dodatkowo jeden trening siłowy. Dla zachowania zdrowia w odpowiednim stanie dobrze jest też pilnować tego, abyśmy każdego dnia zrobili przynajmniej 10 000 kroków. Do monitorowania posłużyć nam może np. opaska sportowa (zegarek).

Przed rozpoczęciem sezonu rowerowego dobrze jest też do swojego codziennego planu dnia włączyć ćwiczenia rozciągające, jak joga, pilates. Dzięki temu nasze mięśnie będą odpowiednio przygotowane, co znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia kontuzji. Nie zapominajmy o ćwiczeniach rozciągających wykonywanych również bezpośrednio po jeździe na rowerze. Przed treningiem warto natomiast zadbać też o odpowiednią rozgrzewkę.

Rozpoczynamy sezon rowerowy - zakup sprzętu

Przygotowując się do sezonu rowerowego, dobrze jest też wyposażyć się w dobry sprzęt. Nie tylko w akcesoria, ale także w nowy rower. Teraz jest idealny moment na to, aby zakupić nowy pojazd dwukołowy, ponieważ właśnie panują najlepsze wyprzedaże - wyprzedaż rowerów dostępna na stronie Media Expert. Rodzaje rowerów oraz ceny można sprawdzić wygodnie w domu, np. na stronach internetowych sklepów, aby móc przygotować swój budżet domowy do nowego wydatku.

d1qhr7x

Przygotuj sprzęt na nowy sezon rowerowy

Nawet jeśli nie planujemy zakupu nowego roweru, to i tak musimy dokonać pewnych przygotowań sprzętowych. Aktualnie posiadany rower warto wyciągnąć z garażu, i tak jak z samochodem, również jego trzeba przygotować na nowy sezon. Sprawdzić sprawność, wyczyścić, dobić powietrze w oponach oraz naoliwić łańcuchy. Skontrolować czy przerzutki działają, jak należy, a tym bardziej hamulce, które w dużej mierze odpowiadają za nasze bezpieczeństwo.

Do przygotowań przed sezonem rowerowym można zaliczyć także skompletowanie odzieży. Jeśli w poprzednim roku dopiero rozpoczęliśmy swoją przygodę z jazdą na rowerze w górach lub bardziej rekreacyjnie, to pewnie jeszcze nie skompletowaliśmy całej profesjonalnej garderoby sportowej. Zarówno koszulki, spodnie, kurtki, jak i odpowiednie obuwie, znacząco podniosą komfort jazdy, dlatego nie warto na nich oszczędzać.

Bezpośrednio przed sezonem rowerowym dobrze jest też śledzić aktualne artykuły poradnikowe dla rowerzystów pojawiające się w sieci. Stanowią one źródło przydatnej wiedzy, ponieważ są pisane przez profesjonalistów, ale z myślą o amatorach, czyli odpowiednio przystępnym językiem. Czytając tego typu treści, możemy poszerzyć swoją wiedzę jeszcze bardziej, niż spędzając wiele godzin z zawodowym rowerzystą. W artykułach poradnikowych poruszane są takie zagadnienia jak dobór odpowiednich akcesoriów, kwestia ubezpieczenia roweru, porady dotyczące tego, jaki rower najlepiej kupić dla swojego dziecka itp.

d1qhr7x

Jak widać, doskonałe przygotowanie się do nowego sezonu rowerowego wymaga od nas pewnej pracy i składa się z kilku etapów. Mimo to jest warte zachodu. Dodatkowo sam proces przygotowywania się jest dla wielu osób jeżdżących profesjonalnie lub amatorsko ogromną przyjemnością. Pasją, którą warto pielęgnować każdego dnia, ciesząc się, że mamy możliwość żyć aktywnie i spędzać dobrze czas na świeżym powietrzu.

d1qhr7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qhr7x