Blisko ludziŚlub i wesele w Sylwestra

Ślub i wesele w Sylwestra

Ślub i wesele w Sylwestra
Źródło zdjęć: © 123RF

20.12.2012 12:22, aktual.: 03.01.2013 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Noc sylwestrowa i jej atmosfera sprzyja - rzecz jasna - świetnej zabawie. Jednak sprzyja także podejmowaniu nowych zobowiązań - wśród nich i tych dotyczących nowej drogi życia. Zapewne dlatego właśnie bardzo wiele par zakochanych właśnie w tę noc się zaręcza. Czy nie byłoby wspaniale w rocznicę zaręczyn stanąć na ślubnym kobiercu? I czy nie byłoby cudownie wraz z rozpoczęciem nowego roku rozpocząć nową drogę życia? Dla tych, którzy się nad tym zastanawiają, racje za i racje przeciw...

Noc sylwestrowa i jej atmosfera sprzyja - rzecz jasna - świetnej zabawie. Jednak sprzyja także podejmowaniu nowych zobowiązań - wśród nich i tych dotyczących nowej drogi życia. Zapewne dlatego właśnie bardzo wiele par zakochanych właśnie w tę noc się zaręcza. Czy nie byłoby wspaniale w rocznicę zaręczyn stanąć na ślubnym kobiercu? I czy nie byłoby cudownie wraz z rozpoczęciem nowego roku rozpocząć nową drogę życia? Dla tych, którzy się nad tym zastanawiają, racje za i racje przeciw...

„Nie” w Sylwestra! Najważniejszym minusem organizowania ślubu i wesela w noc sylwestrową jest zapewne sam termin - który zawsze wypada w porze w Polsce bardzo zimnej. Oczywiście można Sylwestra organizować w ciepłych krajach, ale jest to rozwiązanie - ze względu na potrzebny do tego budżet - mniej prawdopodobne.

Zima nie tylko więc mrozi, ale ma i ten jeszcze minus, że bardzo utrudnia poruszanie się po drogach, po których przecież często i latem ledwo da się jechać. Może spaść śnieżyca, być ślisko, przez co część gości się przestraszy i nie dojedzie. Jeśli jednak zimy się nie boicie, albo w ogóle planujecie ślub w zimie, pora roku przestaje stanowić problem.

Inną przeszkodą jest za to sama popularność zabaw sylwestrowych i fakt, że bardzo wiele restauracji i barów jest w tę noc już zajętych i zarezerwowanych. Przygotowanie sylwestrowego wesela na pewno trzeba zatem planować ze sporym wyprzedzeniem. Wreszcie trzecią przeszkodę stanowić może kwestia odpowiedniego zorganizowania zabawy, bo przecież goście mogą mieć co do niej pewne oczekiwania. Ale dla dzielnych narzeczonych może to być bardziej wyzwanie niż utrudnienie...

"Tak" w Sylwestra!

Jak wybór na ślub i wesele nocy sylwestrowej może być przeszkodą ze względu na porę roku, w jakiej wypada, tak sam termin może być wielką zaletą i to z kilku względów. Po pierwsze, dlatego że jest to czas wyjątkowy i to dla wszystkich. Każdy zauważa zmianę daty, zdecydowana większość osób chce się wtedy bawić, sylwestrowe wesele na pewno przypadnie gościom do gustu i będzie się wszystkim dobrze kojarzyć.

Po drugie natomiast, dlatego że zawsze - każdego roku, bez względu na to, w jaki dzień tygodnia akurat Sylwester wypadnie, jest to dzień mniejszego natężenia pracy i ruchu, bo większość szykuje się do zabawy. Zatem małżonkowie będę mieli pewność nie tylko, że ich ślub zostanie uczczony w sposób wyjątkowy, ale też, że każda rocznica ślubu będzie świętem.

Kolejną - także ważną - zaletą sylwestrowego wesela jest to, że - choć jest to, jak wyżej powiedziane, pewne wyzwanie - zabawa weselna może się odbyć według sylwestrowego scenariusza, co gwarantuje wiele atrakcji. Być może koszt takiej zabawy będzie nieco większy od wesela standardowego, ale wcale niekoniecznie, bo wszystko zależy od tego, jaki będzie plan zabawy.

(bb)/ kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także