FitnessSmartband - jaki wybrać? Jak działa smartband?

Smartband - jaki wybrać? Jak działa smartband?

Smartband - jaki wybrać? Jak działa smartband?
Źródło zdjęć: © iStock.com | kaiwaterfield

21.11.2018 15:37, aktual.: 21.11.2018 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartband jest określany jako inteligentna opaska, która została zaprojektowana z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Smartband monitoruję pracę naszego organizmu podczas treningu, dzięki czemu uprawianie sportu staje się efektywniejsze. Jak działa smartband i na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego sprzętu?

Co to jest smartband?

Smartband, nazywany również smart bracelet, to, tłumacząc dosłownie z angielskiego, mądra opaska czy mądra bransoletka. Smartbandy wyposażone są w liczne funkcje, które są przydatne dla osób aktywnych fizycznie.

Smartband przypomina silikonową bransoletkę i w przeciwieństwie do smartwatcha nie posiada monitora. Pierwsze smartbandy w ogóle nie posiadały wyświetlaczy, obecnie natomiast są wyposażone w bardzo proste wyświetlacze. Smartband charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i niską wagą, dlatego można go nosić przez cały dzień. Nie będzie nam również przeszkadzał w nocy podczas snu.

Jak działa smartband?

Najważniejszym zadaniem smartbanda jest monitorowanie aktywności naszego organizmu, a także zliczanie różnego rodzaju danych. Wszystkie zebrane dane można przesyłać do smartfona. Urządzenie to znacznie ułatwia rozpisywanie planów treningowych i śledzenie postępów. Smartband emituje wibracje, a niekiedy sygnały dźwiękowe.

Po wewnętrznej stronie smartbanda znajduje się niewielka kieszonka, w której mieści się jego główny trzon. Wkład w smartbandzie przypomina pendrive’a, którego można podłączyć do smartfona, tableta lub komputera. Aby odczytać dane zapisane w smartbandzie, trzeba zainstalować aplikacje, które są udostępniane przez producentów.

Smartband - na co warto zwrócić uwagę?

Współcześnie producenci oferują szeroki wybór smartbandów. Aby wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie, warto przeanalizować podstawowe kryteria, które pomogą podjąć decyzję.

  • Wyświetlacz/monitor w smartbandzie - jak już wcześniej zostało wspomniane, nie każdy smartband posiada wyświetlacz. Monitory to raczej cecha charakterystyczna dla smartwatchy. Smartbandy to najczęściej nadajniki, które zbierają informacje i udostępniają je przez aplikacje. Jeżeli jednak wyświetlacz to dla ciebie kluczowa kwestia, warto przemyśleć, czy wybrać standardowy wyświetlacz LED, czy zapłacić wyższą kwotę i kupić smartband wyposażony w monitor OLED.
  • Połączenie w smartbandzie - to istotna kwestia, ponieważ odczytanie danych jest możliwe po przesłaniu ich na odpowiednie urządzenie. Większość smartbandów wyposażonych jest w łączność Bluetooth i to najczęściej wystarcza do przesłania danych. Dostępne są jednak smartbandy, które można podpiąć do urządzenia zewnętrznego kablem USB.
  • System operacyjny w smartbandzie - aby smartband był użyteczny, warto sprawdzić jego kompatybilność z systemami Windows, Android czy iOS. Większość modeli jest kompatybilna z kilkoma systemami.
  • Bateria w smartbandzie - przed zakupem warto sprawdzić maksymalny czas działania smartbanda. Nic bardziej nie denerwuje niż szybko rozładowujący się sprzęt. Smartbandy z wyższej półki mogą działać na jednej baterii nawet przez kilka tygodni.
  • Obudowa w smartbandzie - to nie tylko kwestie estetyczne, choć smartband można dobrać pod względem swoich upodobań. Obudowa smartbanda powinna być przede wszystkim solidna, a na drugim miejscu wodoodporna.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także