Trwa ładowanie...
13-05-2005 15:36

Smukłe uda

Ćwicz nawet wtedy, gdy nie musisz się odchudzać!

Smukłe uda
d34x6cs
d34x6cs

*Mięśnie, które warto wzmocnić, znajdują się na zewnętrznej i tylnej stronie ud. Tu najczęściej umiejscawia się cellulit, brzydka "skórka pomarańczowa". *
Oba prezentowane ćwiczenia zmniejszają obwód ud i wygładzają skórę dzięki temu, że tkanka tłuszczowa rozkłada się bardziej równomiernie. Waga ciężarków na kostki zależy od twojej wagi i kondycji - może się wahać od 0,5 do 2,5 kg. Rolę ciężarków doskonale spełnią płócienne woreczki z piaskiem, mocowane tasiemkami.

Najlepszy program ćwiczeń Tempo: 3 sekundy - opuszczanie, 1 sekunda pauzy, 3 sekundy - podnoszenie.
Wykonuj zawsze 2 serie każdego ćwiczenia - po 10 powtórzeń.
Ćwicz 2-3 razy w tygodniu, zawsze z jednodniową przerwą.

Unoszenie po skosie 1. Załóż ciężarki na kostki. Uklęknij i podeprzyj się rękoma. Dłonie rozstaw na szerokość barków. Unoś ugiętą prawą nogę, aż udo znajdzie się w pozycji równoległej do podłogi. Stopa prostopadle do podudzia. Nie wyginaj grzbietu i nie podnoś głowy.

d34x6cs

2. Napnij pośladki i mięśnie brzucha. Powoli opuszczaj nogę - po skosie - aż kolano znajdzie się tuż nad lewą łydką. Wytrzymaj chwilę. Unieś nogę do pozycji wyjściowej, po czym opuść ją do pozycji na czworakach. Wykonaj 2 serie prawą nogą, a następnie dwie serie lewą.

Unoszenie proste 1. Połóż się na lewym boku. Oprzyj się wygodnie na łokciu i ugnij obie nogi pod kątem 90 stopni. Prawe biodro powinno się znajdować dokładnie nad lewym (prostopadle do podłogi) - nie przesuwaj go ani w tył, ani w przód.

2. Napnij mięśnie brzucha i pośladków. Powoli unieś ugiętą prawą nogę o około 30 cm. Wytrzymaj chwilę i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 2 serie prawą nogą (z krótkim odpoczynkiem między nimi), a następnie dwie serie lewą.

d34x6cs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34x6cs