UrodaSposoby na odmłodzenie waginy

Sposoby na odmłodzenie waginy

Sposoby na odmłodzenie waginy
Źródło zdjęć: © 123RF

20.09.2012 10:58, aktual.: 20.09.2012 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Polsce jest coraz więcej klinik, w których można się poddać zabiegom odmładzania waginy. Pierwsze były Stany Zjednoczone. To właśnie tam przed pięcioma laty powstał Instytut Laserowego Odmładzania Pochwy. Klientkom tej kliniki oferuje się m.in. naprawę uszkodzonej w czasie porodu tkanki czy… wszycie błony dziewiczej.

W Polsce jest coraz więcej klinik, w których można się poddać zabiegom odmładzania waginy. Pierwsze były Stany Zjednoczone. To właśnie tam przed pięcioma laty powstał Instytut Laserowego Odmładzania Pochwy. Klientkom tej kliniki oferuje się m.in. naprawę uszkodzonej w czasie porodu tkanki czy… wszycie błony dziewiczej.

Prekursorem tego typu zabiegów był Amerykanin dr David Matlock, który jako jeden z pierwszych zaczął „odmładzać” kobiece waginy i do dziś uważany jest za eksperta w tej dziedzinie. Do jego Laser Vaginal Rejuvenation Institute w Los Angeles trafiają kobiety z całego świata, mimo że niektóre zabiegi kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Modelowanie warg sromowych

Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych rocznie przeprowadzanych jest kilka tysięcy takich zabiegów. Moda na odmładzanie waginy ogarnęła już m.in. Wielką Brytanię i dotarła również do Polski. Kosmetoginekologia to dynamicznie rozwijająca się gałąź ginekologii i chirurgii estetycznej. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest labioplastyka, czyli modelowanie warg sromowych.

Kobieta może zdecydować się np. na ich zmniejszenie albo powiększenie. „Zabiegi modelowania okolic intymnych wskazane są przede wszystkim dla pań, które pragną nadać wargom sromowym ładniejszy kształt, zniwelować asymetrię, ujędrnić okolice intymne na przykład po ciąży i dzięki temu pozbyć się kompleksów” - czytamy na stronie internetowej jednej z klinik medycyny estetycznej i laseroterapii.

Plastyka waginy

Kolejnym popularnym zabiegiem, dostępnym w wielu polskich klinikach, jest waginoplastyka czy waginoperineoplastyka (plastyka pochwy i krocza), która polega na zwężeniu pochwy. W czasie zabiegu, który wykonywany jest pod znieczuleniem, na tylnej ściance wejścia do pochwy dokonuje się nacięcia, a nadmiar tkanki zostaje usunięty. Specjaliści przekonują, że po takim zabiegu poprawia się jakość życia seksualnego.
Waginoplastyka polecana jest kobietom pełnoletnim, które są po porodzie i od tego czasu odczuwają dyskomfort. W czasie zabiegu wykorzystywane są szwy wchłanialne. Współżycie można rozpocząć po około 4-8 tygodniach od zabiegu.

Odmłodź się laserem

Innym sposobem na odmłodzenie pochwy jest zabieg przy użyciu lasera (nazywa się go LVR), który poprawia elastyczność waginy i wytrzymałość tkanek pochwy. W jednej z klinik przekonują, że wiele kobiet skarży się na nieefektywność treningów mięśni Kegla i właśnie dla nich przeznaczone jest laserowe odmładzanie pochwy. LVR jest również wskazany w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu. Ale to nie wszystko. Miejsca intymne można modelować także poprzez użycie kwasu hialuronowego - zabieg trwa około pół godziny, a efekt widoczny jest od razu.

Krem dobry na wszystko

Jeśli nie chcesz poddawać się specjalistycznym zabiegom, możesz sięgnąć po kremy i żele, które również odmładzają pochwę. Jednym z nich jest Intivar Female Renewal Gel. Jak zapewniają jego producenci, żel sprawia, że pochwa staje się bardziej ciasna. Innym kremem, który podbił Indie, jest produkt pod wdzięczną nazwą 18 Again. Również jego zadaniem jest odmłodzenie waginy, która za jego sprawą staje się elastyczna i po prostu wygląda młodziej. Kolejny krem o podobnym działaniu to odmładzający miejsca intymne pk24. Jego producenci zapewniają, że aż 78 proc. kobiet, które go użyły, szybciej osiągnęły orgazm. W Polsce są one niedostępne, choć przez internet można kupić np. żel mający właściwości „ściągające” pochwę.

Trening czyni mistrza

Miejsca intymne odmłodzić możemy w jeszcze jeden, najtańszy i wciąż najpopularniejszy sposób - poprzez ćwiczenia. To m.in. wspomniany wcześniej trening mięśni Kegla (chodzi o te mięśnie, które zaciskasz, gdy oddajesz mocz). Aby je wzmocnić, powinno się naprzemiennie zaciskać je i rozluźniać (zaciskaj na 10 sekund i rób kilkusekundową przerwę).

Na wygląd okolic intymnych korzystnie wpływa regularna gimnastyka, zwłaszcza pilates. Możesz również sięgnąć po tzw. kulki gejszy, które nosi się codziennie przez parę godzin w pochwie. Nie tylko wzmocnią mięśnie waginy, ale dostarczą również sporo rozkoszy. Warto zatem połączyć przyjemne z pożytecznym.

EPN/(kg)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także