Sposoby na opuchnięte oczy

Opuchnięte oczy to częsty problem kobiet. Woreczki na dolnej powiece nie dodają urody, staramy się wiec z nimi walczyć. Jakie są powody ich powstawania i radzić sobie z tym urodowym problemem?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sposoby na opuchnięte oczy
(Jupiterimages)

Opuchnięte oczy to częsty problem kobiet. Woreczki na dolnej powiece nie dodają urody, staramy się wiec z nimi walczyć. Jakie są powody ich powstawania i radzić sobie z tym urodowym problemem?

Czasami opuchnięte oczy są efektem nieprzespanej nocy spędzonej na imprezie lub przed monitorem komputera. W takiej sytuacji nie musimy wpadać w panikę. Okolica oka powinna powrócić do naturalnego wyglądu, jak tylko nadrobimy zaniedbaną dawkę snu. Jeśli jednak problem jest przewlekły, warto przyjrzeć się mu dokładniej.

Częstą istotną przyczyną powstawania obrzęków jest kumulacja wody w organizmie. Płyn ten może się zbierać z różnych powodów. Najczęstszy jest słaby limfatyczny obieg i podwyższona przepuszczalność naczyń włosowatych. U skór dojrzałych, które straciły swoją elastyczność powodem może być natomiast wiotczenie skóry i gromadzenie się tłuszczu. Nadmiar luźnej skóry na dolnej powiece jest miejscem gdzie zaczyna się on odkładać.

Jeśli defekt jest poważny, można skorzystać z pomocy medycyny estetycznej. Jeśli jednak masz ochotę na spróbowanie mniej inwazyjnych i sprawdzonych, domowych sposobów na opuchnięte oczy, oto kilka rad.

• Rano, przed makijażem nałóż na powieki waciki nasączone herbatą, wcześniej schłodzone. Poleż z nimi na powiekach 10 – 15 minut.
• Jeśli będziesz w drogerii, zapytaj o żelowe okulary. Używa się ich po wcześniejszym schłodzeniu w lodówce. W łatwy sposób pozwalają na zmniejszenie efektu opuchniętych oczu.
• Krem pod oczy przechowuj w lodówce, działanie chłodnego kremu wklepanego w dolne powieki także przyniesie poprawę wyglądu skóry.
• Zastosuj okłady na powieki z plastrów ogórka, ściągają bowiem obrzęk i łagodzą podrażnienia.

Wśród kosmetyków pod oczy wybieraj te, które zmniejszają woreczki. Warte uwagi będą kremy i żele z wyciągiem z arniki, miłorzębu japońskiego oraz te z dodatkiem kofeiny.

Odpowiedni make-up

W makijażu natomiast nie stosuj rozjaśniających korektorów da defekt. Bez dużej biegłości w dziedzinie wizażu możesz tylko pogorszyć efekt nieumiejętnym rozprowadzeniem korektora. Skup się na górnej, ruchomej powiece. Makijaż rzęs i górnych powiek wykonuj bardzo precyzyjnie. Jeśli stosujesz cienie, wybierz koniecznie te matowe. Bardzo starannie tuszuj rzęsy.

Przeciwwskazania

Z pewnością warto zminimalizować ilość używanej soli i alkoholu. Zatrzymywanie wody w skórze będzie miało negatywny wpływ na wygląd okolicy oka. Cyrkulacja limfy zostaje zaburzona głównie przez złą dietę, siedzący tryb życia czy nadmierny stres. Dbając o to co jesz i jak wypoczywasz masz wpływ na swój wygląd.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.