FitnessSprawdzone sposoby na noworocznego kaca

Sprawdzone sposoby na noworocznego kaca

Sprawdzone sposoby na noworocznego kaca
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
29.12.2016 21:50

Jak wyleczyć kaca? – jeśli zadajesz sobie to pytanie to z pewnością corocznie spędzasz szampańskiego Sylwestra, którego efektem jest Nowy Rok spędzony w łóżku z okropnym bólem głowy i niesmakiem w ustach. Brzmi okropnie? Spójrzmy jednak prawdzie w oczy – kiedy ostatnio spędziłeś Nowy Rok tryskając energią i nie narzekając na okropne samopoczucie? Sprawdziliśmy dla Ciebie co możesz zrobić, aby początek tego roku był odmienny od dotychczasowych, mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby na noworocznego kaca.

Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli przygotuj się na Sylwestra

Na noworocznego kaca możesz przygotować się już dzień wcześniej - przede wszystkim spróbuj przed sylwestrową zabawą spać jak najdłużej, aby być wypoczętym i po pierwsze – z jaśniejszym umysłem i racjonalniej podejść do kwestii picia alkoholu, po drugie – wypoczęty organizm lepiej poradzi sobie z obciążeniem, jakie generuje wypity alkohol. Przy swoim łóżku przygotuj wodę, aby nie w Nowy Rok nie musieć jej daleko szukać. Wtedy też najlepiej skup się na przygotowaniu treściwego i łatwostrawnego jedzenia, które pomoże zarówno przed i po zabawie sylwestrowej – naszą propozycją jest zupa ogórkowa lub kapuśniak. Zjedz ją zarówno przed rozpoczęciem zabawy Sylwestrowej, jak i w Nowy m Roku. Zrób to nawet jeśli męczą Cię mdłości, wbrew pozorom Twój organizm potrzebuje regeneracji, którą umożliwi wartościowy pokarm. Co istotne – umówcie się ze znajomymi, który trunek wybieracie, aby nie dopuścić do zbytniego wymieszania różnego typu alkoholi. Im bardziej wymieszasz różne trunki tym większe prawdopodobieństwo, że dopadnie Cię kac.

Przestrzegaj kilku prostych zasad

Postaraj się trzymać swe nałogi w ryzach i powstrzymaj się od chodzenia na papierosa co 5 minut – najlepiej nawet nie zabieraj ze sobą papierosów. Podczas imprezy sylwestrowej staraj się pić jak najwięcej wody, najlepiej szklankę wody po każdej porcji alkoholu. Do drinków dodawaj cytrynę lub rób drinki na bazie naturalnych soków. Zrezygnuj z napojów typu coca-cola lub sztucznie barwione oraz gazowane oranżady, które z pewnością nie pomogą Twojemu organizmowi w podtrzymywaniu dobrego samopoczucia. Najlepiej wybieraj klasyczną „czystą” zamiast wymyślnych trunków. Co bardzo ważne – nie kupuj najtańszego szampana! Twoja głowa oraz żołądek mogą Ci tego nie wybaczyć. Zamiast kupować „szampana” za 10 złotych kup wino musujące dobrej jakości za około 30 złotych.

Poranne cierpienia, czyli jak się ratować?

Kiedy już jesteś po upojnej nocy i ból głowy oraz mdłości nie dają Ci spokoju… pora działać! Z pewnością pomoże nawodnienie organizmu. Z pewnością przygotowałeś sobie wodę, dobrze jest dodać do niej sok z wyciśniętej cytryny. Możesz także wspomóc się napojem izotonicznym oraz tabletką magnezu i multiwitaminy. Wielu osobom pomaga sok z kiszonych ogórków i kiszonej kapusty. Po odpowiednim nawodnieniu sięgnij po treściwe jedzenie: wspomnianą wcześniej zupę lub jajecznicę. Jeśli już się przemogłeś i zjadłeś treściwe śniadanie, wtedy wybierz się pod prysznic, który z pewnością Cię ożywi. Daj sobie dostęp do świeżego powietrza – otwórz okna lub wyjdź na krótki spacer, który sprawi, że się dotlenisz i poprawisz swe samopoczucie.
Przede wszystkim nie traktuj Sylwestra jako okazji do spożywania alkoholu. Wielokrotnie widzimy osoby, które nie są w stanie dotrwać do północy, ponieważ już na wstępie przesadziły z ilością wypitych trunków. Staraj się delektować drinkiem oraz robić sobie stosowne przerwy pomiędzy każdą „kolejką”. Potańcz, porozmawiaj z przyjaciółmi, celebruj ostatnie chwile starego roku – alkohol jest tylko dodatkiem!