ycipk-1sz8ys
Wedding TV
Moda

Suknia modna i wygodna

Jeden z najbardziej popularnych modeli sukni ślubnych, czyli suknia królewska z gorsetem i spódnicą na krynolinie, okazał się niewygodny do noszenia. Moda na ten krój będzie więc powoli się kończyć. Tym bardziej, że do uszu narzeczonych docierają coraz to nowe koszmarne historie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suknia modna i wygodna
(AKPA)
ycipk-1sz8ys

Jeden z najbardziej popularnych modeli sukni ślubnych, czyli suknia królewska z gorsetem i spódnicą na krynolinie, okazał się niewygodny do noszenia. Moda na ten krój będzie więc powoli się kończyć. Tym bardziej, że do uszu narzeczonych docierają coraz to nowe koszmarne historie. Ostatnio, w związku z trudnościami przy jej zdejmowaniu pannom młodym zaproponowano... noszenie pieluch!

Kiedy mija jedna moda, jej miejsce zająć musi inna. Tym razem moda na suknie barokowe i bajkowe zastąpiona została przez modele prostsze i skromniejsze. W końcu współczesna kobieta nie jest nawykła do noszenia gorsetów, ani nie potrafi już tak sprawnie jak jej praprababka manewrować szeroką spódnicą przy przechodzeniu między stolikami, wsiadaniu do pojazdów czy nawet w tańcu. Dlatego modele, które zastąpią krój królewski, charakteryzuje przede wszystkim wygoda.

Kroje sukien stają się skromniejsze, nowocześniejsze, bliższe mody współczesnej - nawet tej z ulicy. W nowych modelach zaobserwować można przede wszystkim odejście od gorsetów i szerokich, sztywnych spódnic, które teraz są miękkie i delikatne.

ycipk-1sz8ys

Można także zauważyć zmniejszenie ilości dekoracji na sukniach. Zdobienia nowych krojów ograniczają się do elementów biżuteryjnych (kryształki na wykończeniach dekoltu, w pasie czy na ramionach) - i do plisowania, nawarstwiania i specjalnego układania miękkiego materiału, tak by suknia była jednocześnie udekorowana i delikatna w dotyku.

Innym sposobem zdobienia jest wybór odpowiedniego materiału i szycie, które obfituje w ciekawe rozwiązania - tasiemki na ramionach, koronkowe rękawki, czy koronkowe wykończenia. Ten krój sukni ślubnej nie tylko podkreśla subtelność kobiety, ale sprawia, że wydaje się ona młodsza, dziewczęca.

Wreszcie suknie coraz częściej układają się na ciele zamiast podporządkowywać je krojowi. Nie są to jednak modne przez chwilę suknie-halki, których delikatny krój ledwo zakrywał ciało, muskał je materiałem, intymne części ciała ukrywał pod koronkami i za głębokimi rozcięciami.

Nowe suknie ślubne starannie okrywają ciało, ale szyte są w taki sposób, by miękko na nim się układać. Czas by panny młode uwierzyły, że są na tyle piękne, iż w dzień ślubu nie potrzebują na sobie stroju na kształt pancerza - który je zamknie i ograniczy - ale sukni, która ukaże ich urodę i podkreśli kobiecą subtelność.

ycipk-1sz8ys

POLECAMY: ** 15. URODZINY WIRTUALNEJ POLSKI! GWIAZDY SKŁADAJĄ NAM ŻYCZENIA

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1sz8ys

ycipk-1sz8ys
ycipk-1sz8ys