ModaSuknia ślubna - bombka!

Suknia ślubna - bombka!

Suknia ślubna - bombka!
Źródło zdjęć: © 123RF
20.07.2012 10:20, aktualizacja: 20.07.2012 12:38

Gdy tylko moda ulicy zasmakowała w bluzko-sukienkach należało podejrzewać, że wkrótce modne staną się znów kroje sukienek w stylu empire - czyli z podwyższonym stanem, nie podkreślające talii i miękko opadające na ciało. Należało także się spodziewać, że kolejnym krokiem kreatorów mody będzie wyciągnięcie i ponowne wylansowanie sukienek bombek oraz że również kreatorzy mody ślubnej kiedyś podążą tym tropem. Suknia ślubna bombka to najnowszy trend w świecie mody ślubnej. Oto podpowiedź, dlaczego warto ją wybrać i jak ją nosić.

Gdy tylko moda ulicy zasmakowała w bluzko-sukienkach (czyli bluzkach, które miały podwyższony stan, były trochę dłuższe niż normalne koszule i w dodatku nieco rozszerzające się ku dołowi, tak że niektóre kobiety naprawdę przestały do nich zakładać coś na dół, by okryć nogi) należało podejrzewać, że wkrótce modne staną się znów kroje sukienek w stylu empire - czyli z podwyższonym stanem, nie podkreślające talii i miękko opadające na ciało.

Należało także się spodziewać, że kolejnym krokiem kreatorów mody będzie wyciągnięcie i ponowne wylansowanie sukienek bombek oraz że również kreatorzy mody ślubnej kiedyś podążą tym tropem. Suknia ślubna bombka to najnowszy trend w świecie mody ślubnej. Oto podpowiedź, dlaczego warto ją wybrać i jak ją nosić.

Dla kogo ta bombka? Sukienka bombka ma wiele zalet - przede wszystkim jest modna. Dodatkowo znacznie różni się od popularnych ślubnych kreacji w stylu królewskim. Bombka nie ma usztywnień, gorsetów, wielkich gabarytów, jest więc o niebo łatwiejsza w użyciu i wygodniejsza w noszeniu. Jak każda rzecz, która ma liczne zalety, sukienka bombka ma też niestety kilka poważnych wad. Najważniejszą z nich jest, że krój ten najlepiej leżeć będzie na osobie szczupłej, bo w przypadku panny młodej o nieco okrąglejszych kształtach, sukienka bez talii i to jeszcze poszerzająca pas i biodra na pewno doda jej optycznie kilka kilogramów.

Pannom młodym noszącym rozmiar nieco większy i zainteresowanym kreacją ślubną o miękkich kształtach, bez gorsetu, można natomiast polecić suknię w stylu empire lub jej uwspółcześnioną odmianę - gdzie spódnica nie będzie uformowana na kształt bombki, ale będzie miękko opadać ku dołowi. Inną wadą sukienki bombki może być fakt, że choć modna i przyjemna w noszeniu, nie dodaje ona kobiecości.

Z drugiej strony jednak krój ten może odmładzać: polecenia godny jest dla tych panien młodych, które wyglądają poważnie i chciałyby na ślubie wyglądać nieco bardziej dziewczęco, natomiast te, które i tak wyglądają młodo, najlepiej zrobią szukając sukni, która ma talię i w klasyczny sposób podkreśla kobiece kształty.

Uwaga bombka! Z bombką - jak wiadomo - należy obchodzić się niezwykle ostrożnie, bo nieostrożność może zakończyć się prawdziwą katastrofą. W zależności od tego, czy talia jest w sukni zaznaczona oraz od tego jak wysoko jest stan sukienki (i oczywiście w zależności od tego, na jakie ciało jest ona wkładana), należy dobrać do niej dodatki i całą stylizację.

Najprościej sprawę ujmując: im wyżej jest stan sukienki, tym bardziej koniecznym do niej dodatkiem stają się wysokie obcasy - panna młoda, która nie przepada za wysokimi obcasami, lub nie może ich włożyć, by nie przewyższać pana młodego, powinna raczej poszukać takiej sukienki, która - choć spódnica będzie bombką - ma klasycznie podkreśloną talię.

Od tej reguły jest jednak pewien wyjątek - bo im szczuplejsza panna młoda i im dłuższe ma nogi, tym bardziej może sobie pozwolić na założenie sukni bombki bez talii i w dodatku o bardzo obfitej spódnicy. Krój ten - wydaje się - najlepszy będzie na ślub wiosną i latem, by nie trzeba było do niego dobierać zbyt wielu okrywających dodatków, które w połączeniu z tym fasonem mogą znacznie poszerzać pannę młodą.

Aby czerpać pełniejsze zadowolenie z założenia sukienki o tym kroju, warto zadbać o to, by była śliczna. Najlepiej, gdy będzie z jedwabiu, bo wtedy przyjemność płynąca z miękkiego kroju sukienki wzmocniona zostanie przez przyjemność obcowania z delikatnym materiałem. Krój ten - jako nowoczesny - nie wymaga wielu dodatków, kto jednak lubi welony, może dobrać najlepiej dość krótki welon, na ochronę przed chłodem - bolerko lub żakiet, dla ozdoby - niewielki okrągły bukiecik.

(bb)

Więcej na temat ślubu: