Uroda
19-06-2006 (14:34)

Szpecący wąsik

Jak skutecznie pozbyć się wąsika pod ustami? Często z tego powodu czuję się niekomfortowo w bliskim kontakcie z mężczyznami...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szpecący wąsik

Mam pytanie odnośnie "wąsików": jak można je usunąć? Czy wosk jest dobry? Obawiam się, że po użyciu wosku (oczywiście u kosmetyczki, a nie samodzielnie) włoski będą szybko odrastać i będzie to widać, jak np. po wyrywaniu brwi. Czy moje obawy są uzasadnione?
Karolina

Mam problem związany z wąsikiem nad ustami. To mój główny kompleks, który chciałabym skutecznie i raz na zawsze zwalczyć. Często z tego powodu czuję się niekomfortowo w bliskim kontakcie z mężczyznami. Tym bardziej, że jestem osobą o dość jasnej karnacji i od razu widać wszelkie mankamenty urody. Czy istnieje skuteczna metoda, która umożliwiłaby mi pozbycie się tego wąsika? Jeżeli tak, to jak wygląda taki zabieg i jaki jest jego koszt?
Sylwia

Wąsik to rzeczywiście mankament, z którym walczy sporo kobiet. Ma swoje podłoże w uwarunkowaniu dziedzicznym (ot, taka cecha urody) oraz w hormonalnym. Najczęściej obserwujemy ten objaw u dziewcząt w okresie dojrzewania (zwykle przemija) i w okresie pomenopauzalnym. Metody usuwania są różne, począwszy od prostej 10% wody utlenionej przez wosk, elektrolizę i laseroterapię. Po 2 pierwszych metodach włosy odrastają i możliwe jest podrażnienie skóry. Pozostaje żmudna praca w trakcie kilku spotkań z lekarzem, bardzo skuteczna, choć kosztowna.

Radziłabym więc najpierw skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który wyjaśni przyczynę wąsika i zaleci odpowiednią metodę jego usuwania.

Elżbieta Gołębka

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.