Trwa ładowanie...

Masz 10 sekund na rozwiązanie. Podasz prawidłowy wynik?

Testy, które mają ujawnić nasz iloraz inteligencji, przyjmują różną formę. Niektórzy uważają, że czasem wystarczy rozwiązać jedną łamigłówkę, aby dowiedzieć się, czy nasze IQ jest wysokie. Z poniższym równaniem wiele osób ma problem.

Czy rozwiążesz prawidłowo łamigłówkę?Czy rozwiążesz prawidłowo łamigłówkę?Źródło: Adobe Stock, fot: Adobe
d1px4p1
d1px4p1

Nieoczywiste matematyczne równania mają nam pomóc dowiedzieć się, ile wynosi nasz iloraz inteligencji, czyli tzw. IQ. W ostatnim czasie, dzięki mediom społecznościowym, różnego rodzaju logiczne zagadki biją rekordy popularności. Zwłaszcza w tych przypadkach, gdzie o wynik zaczynają się spierać internauci. W przypadku poniższego równania, dojście do prawidłowego rozwiązania również nie jest proste. Uda się wam podać prawidłową odpowiedź?

Trzy działania i jedna niewiadoma.

Choć na pierwszy rzut oka nie wygląda skomplikowanie, lepiej dokładnie przyjrzyjmy się podanym liczbom. Przed nami dwa równania z podanym wynikiem i jedno zadanie. Jeżeli tylko załapiemy, o jaką zależność tu chodzi, z pewnością szybko wpadniemy na rozwiązanie zagadki. Czas jednak jest ograniczony - odpowiedź musimy znaleźć w 10 sekund!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Edukacyjna łamigłówka. Znajdź robaka

Jeżeli 11+11=4, a 22+22=16, to 33+33=?

Podałeś, jako odpowiedź, 36? Jeżeli tak, gratulujemy! A teraz rozłóżmy zadanie na czynniki pierwsze i odkryjmy wzór.

d1px4p1

11+11=4, ponieważ: (1+1)x(1+1) = 2x2 = 4

22+22=16, ponieważ: (2+2)x(2+2 )=4x4 = 16

Idąc tym samym tropem: 33+33=36, ponieważ (3+3)x(3+3)= 6x6 = 36

Przyznajemy, że powyższe zadanie nie należy do najprostszych. Na rozwiązanie od razu wpadają osoby, które mogą pochwalić się wysokim ilorazem inteligencji. W sieci znajdziemy mnóstwo podobnych łamigłówek, które będą ćwiczyć nasze szare komórki. Pochylanie się nad podobnymi zagadkami pomoże nam w treningu mózgu. Przy okazji rozwiązanie tak "zaszyfrowanej" odpowiedzi sprawia nie lada satysfakcję.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1px4p1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1px4p1