Trwa ładowanie...
hiv
04-01-2010 12:39

Testy na HIV

Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej na temat testów na HIV i chorób przenoszonych droga płciowa. Czy wizyta u ginekologa i cytologia jest wystarczająca do wykrycia tego typu chorób?

Testy na HIVŹródło: -sxc.hu
d3kb8al

Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej na temat testów na HIV i chorób przenoszonych droga płciowa. Czy wizyta u ginekologa i cytologia jest wystarczająca do wykrycia tego typu chorób? Oczywiście wiem, ze u ginekologa HIV nie zbadają... Chciałam poprosić o ogólne informacje, jakie badania powinno się wykonać, żeby mieć pewność, ze jest się „czystym”.

Badanie krwi w kierunku HIV można przeprowadzić anonimowo i bezpłatnie. Spis placówek wykonujących takie badania znajdzie Pani na stronie http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/tu-bezpatnie-i-anonimowo-zrobisz-test-hiv_34685.html

Badanie w kierunku kiły i rzeżączki na podstawie próbki krwi wykonuje każde laboratorium. Badania w kierunku rzęsistkowicy i chlamydiozy wymaga pobrania wydzieliny, dlatego też potrzebna jest wizyta u lekarza. Chorobami przenoszonymi drogą płciową są również wirusowe zapalenie wątroby (żółtaczka) typu B – niekiedy niedające wyraźnych objawów, a także drożdżyca dróg moczowo-płciowych, czy zakażenie wirusem HPV. Diagnostyka w większości przypadków polega na wykonaniu badań laboratoryjnych – skierowanie może Pani otrzymać od lekarza rodzinnego lub ginekologa. Proponuję także rozważyć stosowanie mało ryzykownych sposobów aktywności seksualnej, w szczególności przez stosowanie prezerwatyw lub posiadanie stałego, niezakażonego partnera.

Radosław Jerzy Utnik – psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d3kb8al
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kb8al