GwiazdyTo dobry materiał na męża?

To dobry materiał na męża?

To dobry materiał na męża?
Źródło zdjęć: © 123RF
15.03.2013 09:51, aktualizacja: 15.03.2013 10:40

Jak sprawdzić, że on nadaje się na męża? Jeśli szukasz odpowiedniego kandydata powinnaś zwracać uwagę na kilka istotnych aspektów. Ekspertka Marni Battista twierdzi, że ważna jest umiejętność czytania między wierszami. Zatem jak jej zdaniem rozpoznać mężczyzn, którzy są gotowi na poważny związek, a unikać tych, którzy nie szukają stabilizacji?

Jak sprawdzić, że on nadaje się na męża? Jeśli szukasz odpowiedniego kandydata powinnaś zwracać uwagę na kilka istotnych aspektów. Ekspertka Marni Battista twierdzi, że ważna jest umiejętność czytania między wierszami. Zatem jak jej zdaniem rozpoznać mężczyzn, którzy są gotowi na poważny związek, a unikać tych, którzy nie szukają stabilizacji?

Konkretny facet
Co tu dużo mówić, mężczyzna powinien być konkretny i zdecydowany. Kobiety nie znoszą partnerów, którzy często się wahają i nie potrafią podjąć odważnej decyzji. On nie tylko powinien wiedzieć, czego chce, ale przede wszystkim musi o tym otwarcie i szczerze mówić – bez żadnego mydlenia oczu i zbędnego kokietowania. Uwaga – należy zachować ostrożność, jeśli kandydat opisuje to, czego nie chce i opowiada o tym, jaka nie może być jego partnerka. Na przykład „Nie jestem zainteresowany kobietą, która pracuje więcej niż 50 godzin tygodniowo” lub „Nie lubię kobiet, które są pewne siebie, zarozumiałe, uparte itp.”. Battista twierdzi, iż sygnalizuje to, że nie udało mu się zbudować poprawnej relacji lub jeszcze nie może uporać się z poprzednim związkiem, dlatego skupia się na tym, czego musi unikać. Z drugiej strony jeśli mężczyzna otwarcie przyznaje, czego oczekuje od swojej ukochanej, to oznacza, że jest zainteresowany poważnym związkiem.

Wybór stylu życia

To naprawdę jest esencją życia. Battista uważa, że wybór stylu życia jest miarą dojrzałości mężczyzny. Jeśli np. większość jego zdjęć na Facebooku jest z imprez, spotkań z kolegami lub z wakacji, to czy nie masz przed sobą wiecznego chłopca? Jeśli wiesz, że lubi zabawę, adrenalinę, a koledzy i sport zajmują najważniejsze miejsce w jego życiu, to zastanów się, czy ty nie będziesz siedziała tylko na ławce rezerwowych. – Pomyśl, jak twój mężczyzna spędza wolny czas i co to mówi o jego wartości – podpowiada Battista. Jeśli organizując wolny czas, myśli także o tobie, to dobry znak. Poszukaj odpowiedzi na kilka pytań: Czy potrafi iść na kompromis? Czy poświęca ci wystarczająco dużo czasu i uwagi? Czy rodzina jest dla niego ważna? Czy jego życie wewnętrzne jest bogate? Jak wygląda jego hierarchia wartości?

Zaradność

Musisz zastanowić się nad tym, jakie miejsce zajmuje twój partner w firmie. Czy praca daje mu satysfakcję? Czy wspina się po szczeblach kariery? Mężczyźni, którzy mówią tak: „buduję moją kancelarię” lub „po latach pracy jako grafik postanowiłem zająć się fotografią”, sygnalizują, że ich życie zawodowe nie jest uporządkowane – twierdzi Battista. Większość kobiet, która jest gotowa na poważny związek, pragnie stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Idealny kandydat na męża powinien być zaradny i odpowiedzialny.

Czego jeszcze oczekują panie? Idealny partner, który nadaje się na męża powinien kochać i akceptować kobietę, taką jaka jest. Więcej cech? Jest czuły, dotrzymuje obietnicy, potrafi cię pocieszyć, rozśmieszyć, przeprosić i podziękować, okazuje ci szacunek i zawsze możesz na niego liczyć: choroba, kłopoty, przeciwności losu. Obserwuj też jego rodzinę i pamiętaj, że dobry syn będzie doskonałym mężem.

Tekst: Monika Stypułkowska, na podst. glamour.com (ms/pho, kobieta.wp.pl)

Źródło artykułu:WP Kobieta