UrodaToner czy farba do włosów?

Toner czy farba do włosów?

Toner czy farba do włosów?
Źródło zdjęć: © istocphoto
13.09.2011 19:55, aktualizacja: 13.09.2011 20:28

Jak myślisz, jaki środek koloryzujący wybrałyby twoje włosy? Lepiej stosować farbę, a może korzystniejszy i przede wszystkim mniej szkodliwy jest toner? Jakie są plusy i minusy stosowania tych środków? Poznaj nasze rady!

Jak myślisz, jaki środek koloryzujący wybrałyby Twoje włosy? Lepiej stosować farbę, a może korzystniejszy i przede wszystkim mniej szkodliwy jest toner? Jakie są plusy i minusy stosowania tych kosmetyków? Poznaj nasze rady!

Farba to środek koloryzujący gwarantujący trwały efekt na włosach. Umożliwia znaczne przyciemnienie lub delikatne rozjaśnienie koloru, nie wypłukuje się, pokrywa również siwe włosy, nawet 100 proc. siwych odrostów. Używanie farby wymaga zastosowania odpowiedniej pielęgnacji stworzonej dla włosów farbowanych, farba bowiem może wysuszyć włosy.

Pamiętaj! Farba nie wypłukuje się z włosów, dlatego też po jej zastosowaniu tworzy się widoczny odrost. To on w zależności od ilości siwych włosów może stać się uciążliwy już po 2-4 tygodniach, a włosy będą wymagały kolejnej koloryzacji. Jednocześnie jest jedynym rozwiązaniem na pokrycie siwizny.

Toner to produkt profesjonalny, zapewnia łagodną koloryzację. Kolor utrzymuje się na włosach od sześciu do ośmiu tygodni i wypłukuje się stopniowo tak, że odrost jest praktycznie niewidoczny.

Tonery zawierają naturalne składniki służące pielęgnacji włosów, np. wosk pszczeli, nie mają natomiast amoniaku. Mogą być używane do przyciemnienia koloru o 2-3 tony, nadania nowego odcienia włosom na tym samym poziomie (określającym jego głębie) lub koloryzacji ton w ton. Najczęściej jednak wykorzystywane są do nadania odpowiedniego poziomu i tonu włosom rozjaśnionym i „ratowania” nie do końca udanej koloryzacji. Tak więc, jeśli Twoim włosom brakuje wyrazu lub chcesz pogłębić swój naturalny odcień albo przykryć nie przemyślany wybór farby, toner jest dla nich.

Toner nie przysłuży się Twoim włosom, jeśli:
- masz więcej niż 20-30 proc. siwych włosów,
- chcesz by odcień włosów był trwały.

Doskonale natomiast sprawdzi się, jeśli:
- marzysz o szalonym kolorze włosów na czas wakacji.

(bb)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także