Trwa ładowanie...
gisele bundchen
05-02-2009 08:36

Topmodelka walczy z AIDS

Gisele Bundchen postanowiła wykorzystać swoją popularność w słusznych celach i włączyła się w akcję walki z AIDS w Afryce.

Share
Topmodelka walczy z AIDSŹródło: AP
devtl8g

Gisele Bundchen postanowiła wykorzystać swoją popularność w słusznych celach i włączyła się w akcję walki z AIDS w Afryce.

Brazylijska supermodelka wzięła udział w specjalnej sesji zdjęciowej. Zostanie ona opublikowana w 30 krajowych edycjach miesięcznika "Elle", a część dochodu ze sprzedaży numeru z Gisele zostanie przeznaczona na walkę z AIDS w Afryce. Organizatorem akcji jest fundacja charytatywna RED, załozona przez lidera U2, Bono.

RED współpracuje ze światowymi markami modowymi, takimi jak, GAP czy Emporio Armani, zachęcając je do wyprodukowania serii produktów oznaczonych logo RED. Około połowy dochodu z ich sprzedaży zostaje przekazanych na Światowy Fundusz do Walki z AIDS, który "pomaga pomagać" chorym w Afryce.

devtl8g

"Dorastałam w kraju dotkniętym biedą. Na ulicach można było zobaczyć dzieciaki zmuszone do robienia rzeczy niezgodnych z prawem. Cierpienie nie jest dla mnie abstrakcją. Zawsze obiecywałam sobie, że jeśli będę mogła zrobić cokolwiek, żeby pomóc - zrobię to" - czytamy, jak w portalu Female First tłumaczyła swój udział w akcji Gisele. Modelka przekonuje również do słuszności akcji, mówiąc: "Idź za swoim instynktem i sercem - w końcu jeśli możesz naraz i kupować, i pomagać innym, to czemu miałbyś odmawiać sobie takiej przyjemności".

devtl8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
devtl8g
devtl8g