ModaTransformersi w stringach

Transformersi w stringach

Transformersi w stringach

07.12.2010 11:52, aktual.: 08.12.2010 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kalendarz magazynu Pirelli to marka sama w sobie: to tam spotykają się najlepsi fotografowie, najpiękniejsze modelki, najznakomitsi fotoedytorzy i spece od grafiki komputerowej. Każdy raj ma swego króla, a w tym roku nawet cesarza, bo wielki Karl Lagerfeld zrobił zdjęcia pięknym ludziom ze świata mody. Ale nie samym Chanel świat mody żyje. Oto, co ostatnio było ważne w branży fashion.

Kalendarz magazynu Pirelli to marka sama w sobie: to tam spotykają się najlepsi fotografowie, najpiękniejsze modelki, najznakomitsi fotoedytorzy i spece od grafiki komputerowej. Każdy raj ma swego króla, a w tym roku nawet cesarza, bo wielki Karl Lagerfeld zrobił zdjęcia pięknym ludziom ze świata mody. Ale nie samym Chanel świat mody żyje. Oto, co ostatnio było ważne w branży fashion.

Victoria’s Secret to doskonale napompowana marzeniami o idealnych biustach i pięknych pośladkach modowa bańska mydlana. Kiedy sceptycy twierdzą, że poza doskonale skonturowaną otoczką marketingową, sama marka niewiele ma do zaoferowania, gdyż jakość produktów, które oferuje jest mierna, a wzornictwo mało odkrywcze, entuzjaści wołają, że nie obala się ikon. A Victoria’s Secret jest bez wątpienia marką – ikoną w świecie mody.

Po wielkim dorocznym show, jakim jest jesienny pokaz z udziałem wszystkich „aniołków” prezentujących bieliznę, nadchodzi czas na pokazanie światu nowego spotu reklamowego. W tym roku zaszczyt współpracowania z najpiękniejszymi kobietami świata przypadł reżyserowi Michaelowi Bayowi, który na swoim koncie ma takie hity jak „Transformers” i teledyski Meat Loaf’a. Oczywiście w tworzeniu spotów reklamowych o bieliźnie nie sposób uciec od schematów, wszak trzeba sprzedać staniki i koronkowe stringi, lecz Bayowi udało się stworzyć reklamówkę w stylu trailera filmowego. Aż chciałoby się wiedzieć, co będzie dalej, kiedy z Alessandry Ambrossio opadną i skrzydła i satyna.

Kiedy cały świat gotuje się do Świąt, modni Brytyjczycy przygotowuję się do wieczoru rozdania nagród British Fashion Awards. Wiadomo już, że w tym roku nagroda za całokształt dokonań na polu modowym zostanie wręczona pośmiertnie Alexanderowi McQueenowi. McQuenn tym samym dołączy do takich sław jak Stephen Jones, John Galliano i Vivienne Westwood.

„Nagroda The Outstanding Achievement jest wręczana osobom, które w niezwykły sposób w danym roku odcisnęły swe piętno na modzie w Wielkiej Brytanii i na świecie. Nikt bardziej nie zasłużył na tą nagrodę niż Lee McQueen” mówi Harold Tillman z BFA. Wręczenie nagrody poprzedzi premiera filmu o życiu projektanta w reżyserii Nicka Knighta, do którego muzykę skomponowała Bjork. „Ten film jest moim sposobem na opowieść o bardzo ważnej osobie, która zmieniła moje życie”.

Wesele księcia Williama i Kate Middelton będzie, bez wątpienia, największym zdarzeniem towarzyskim i modowym przyszłego roku. Co jest najważniejsze w organizacji ślubu po wyborze sukni dla panny młodej i miejsca na weselną imprezę? Oczywiście – fotograf. Wiadomo już, że zdjęcia na ślubie księcia Williama i Kate Middelton będzie robił sam Mario Testino. Testino był ulubionym fotografem księżnej Diany, więc jego wybór był zrozumiały. Sam Testino przyznał, że nie mógł odmówić zaproszenia, nie tylko dla rangi imprezy, ale też przez sentyment dla Diany, która była jego wielką przyjaciółką.

Branżowy magazyn „Industrie” stworzył ranking „The New Creative Establishment”, czyli klasyfikację najbardziej kreatywnych osobowości i miejsc z branży mody. W zestawieniu są wszyscy, którzy współczesną modą „trzęsą” i ją tworzą. Redaktorzy „Industrie”, Jens Grede i Erik Torstensson, opracowali zestawienie najważniejszych ludzi, marek i instytucji świata mody, jednak nie brali pod uwagę chwilowej popularności czy obrotów finansowych, ale kreatywność danej osoby czy instytucji i miarę wpływu, wywieranego na społeczeństwo. Nie dziwi fakt, że w zestawieniu, oprócz Karla Lagerfelda, sióstr Mulleavy i Ricka Owensa znalazła się też londyńska szkoła Central Saint Martins i kultowy butik Net-A-Porter.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)