UrodaFryzuryFryzury bob

Fryzury bob

Fryzury bob
Damiesa
06.07.2011 23:10, aktualizacja: 07.07.2011 01:10

W Hollywood posiadaczkami takiej fryzury były swego czasu Katie Holmes, Anna Vintour, Lady Gaga czy celebrytka, która zdaje się wypromowała to uczesanie – Victoria Beckham. Warto wiedzieć jednak, że taki typ cięcia włosów sięga swoim rodowodem już początków 20 wieku, kiedy to modę na „boba” zapoczątkowała aktorka Eve Lavalliere. Po tym okresie ten rodzaj awangardowej fryzury przeżywał prawdziwy „boom”. Czym charakteryzuje się ten modny trend i komu będzie pasować? Oto kilka wskazówek.

Fryzura bob – krótki opis

Ten rodzaj fryzury cechuje się zazwyczaj prostą grzywką nie dłuższą niż do linii brwi, a także równo podciętymi włosami, które sięgają nieco poniżej uszu. To wersja, która była popularna w latach 20. Potem ten fryzjerski trend nieco ewoluował, więc obecnie można spotkać co najmniej kilka odmian tego rodzaju uczesania. Może być asymetryczny, kiedy to włosy z tyły są cieniowane piętrowo, by pozwolić wydobyć z fryzury pożądaną objętość lub charakteryzować się długością nawet do linii szczęki. Liczy się technika strzyżenia. Włosy powinny być więc wystrzyżone tak, aby naturalnie podwijały się do wewnątrz. Część z nich z tyłu głowy musi być wygolona. Sekret takiego efektu leży więc w profesjonalnym cieniowaniu. Decydując się zatem na taką fryzurę warto zaufać specjaliście, niż ryzykować często nieudane eksperymenty na własną rękę. Dodatkowo końcówki włosów można w domu modelować przy użyciu okrągłej szczotki. Całość warto utrwalić lakierem, by zachować kształt fryzury na bardzo długo. W czasie suszenia dobrym pomysłem będzie także wcześniejsze nałożenie pianki modelującej, która jednocześnie doda pożądanej objętości.

Komu pasuje bob?

Fryzura bob sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku pań o okrągłej buzi. Ten typ modelowania kształtu włosów ma bowiem moc wyszczuplania twarzy, kamuflowania zbyt wydatnych policzków, za to eksponowania pięknej szyi. Buzia staje się zatem optycznie bardziej wydłużona i bardziej kobieca. Uczesanie to doskonale rozwiązuje także problem zbyt wysokiego czoła. Decydując się zatem na grzywkę można zatuszować ten urodowy mankament. Trzeba jednak pamiętać, że tak radykalne cięcie włosów będzie koncentrowało całą uwagę na twarzy. Powinno się zatem zadbać o to, aby cera była ładna a wszelkie skórne niedoskonałości zatuszowane lub całkowicie wyeliminowane. Nie da się jednak zaprzeczyć, że ten typ fryzury ma moc odejmowania lat i potrafi odmłodzić wizerunek.

Ponadto ten rodzaj cięcia będzie świetnie pasować kobietom poszukującym ciekawej stylizacji włosów. Asymetryczna fryzura będzie z pewnością zwracać uwagę i nada charakteru nawet największej „szarej myszce”, wydobywając z niej przysłowiowego pazura. Osobom o nieregularnych rysach polecany jest bob z nieco dłuższą grzywką z jednego boku. Taki zabieg pozwoli odwrócić uwagę od dysproporcji.

Asymetryczny bob zwany A line nosiła swego czasu Rihanna. Bob chiński, czyli włosy ścięte do takiej samej długości wokół głowy poniżej linii szczęki prezentowała kilka lat temu także Heidi Klum.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także