UrodaFryzuryRodzaje grzywek

Rodzaje grzywek

Rodzaje grzywek
Damiesa
18.03.2011 23:10, aktualizacja: 19.03.2011 00:10

Fryzury z grzywką stają się coraz bardziej modne. Popularność tego trendu można obserwować u gwiazd Hollywoodu. Kate Moss, Reese Whitherspoon, Zoey Deschanel, Jennifer Lopez czy Lady Gaga to tylko nieliczne z celebrytek, które stały się zapalonymi miłośniczkami fryzur z grzywką. Jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Zanim wybierzesz się do fryzjera, zaczesz włosy do tyłu i oceń przed lustrem kształt Twojej twarzy. Dopiero kierując się indywidualnymi cechami, należy wybrać odpowiednią fryzurę. Jeśli nie umiesz tego zrobić, poradź się profesjonalisty, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję co do konkretnej grzywki.

Prosta grzywka – poszerza twarz, dlatego nie jest polecana paniom o jej okrągłym czy kwadratowym kształcie. Polecana jest kobietom o pociągłych rysach.

Asymetryczna grzywka – idealna dla kobiet o twarzy okrągłej. Takie ścięcie sprawia, że buzia wygląda szczuplej. Obecnie jest ona jednym z popularniejszych trendów.

Okrągła grzywka– polecana jest paniom o twarzy kwadratowej. Wysubtelnia i łagodzi ostre rysy.

Długa grzywka – pasuje kobietom, których twarz ma kształt serca i jest dość wąska.

Fryzury z grzywką, odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy, mają moc odmładzania, dlatego warto wypróbować nowe uczesanie. Taka metamorfoza na początek wiosny to świetny pomysł.

W której z proponowanych grzywek widziałabyś siebie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także