UrodaWłosyToner do włosów

Toner do włosów

Toner do włosów
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=190287134&src=id) / Shutterstock
Stylistka Małgorzata Sołek
31.03.2015 20:07, aktualizacja: 31.03.2015 22:07

Wiele z was zapewne eksperymentowało z najróżniejszymi kosmetykami do farbowania włosów. Doskonale znacie działanie zwykłej farby, szamponu koloryzującego czy szamponetki.

Wiele z was zapewne eksperymentowało z najróżniejszymi kosmetykami do farbowania włosów. Doskonale znacie działanie zwykłej farby, szamponu koloryzującego czy szamponetki. Jednak gdy na opakowaniu produktu pojawia się słowo toner, niewiele ci to mówi i omijasz produkt szerokim łukiem.

Czym są tonery do włosów?

W skrócie tonery są preparatami zbliżonymi do szamponów koloryzujących. Stanowią łagodną alternatywę dla amoniakowych farb do włosów. Poza tym, że nie zawierają amoniaku, mogą poszczycić się również zawartością wosków i innych składników pielęgnacyjnych. Toner w zasadzie nie wnika w strukturę włosa, ale go okleja. Jednak w przypadku bardzo zniszczonych kosmyków może przedostawać się do wnętrza włosa przez rozchylone łuski. Tonerem nie rozjaśnisz ani nie przyciemnisz włosów. Możesz tylko podsycić kolor i dodać mu blasku. Efekt najdłużej utrzyma się na niefarbowanych włosach. Zwykle jest to ok. 6-8 tygodni. Nie licz na to, że tego typu kosmetyk pokryje siwe włosy. Tonery świetnie nadają się dla młodych dziewczyn, które w czasie wakacyjnej przerwy od szkoły chcą nieznacznie odmienić swój wizerunek, tak aby proces był odwracalny. Tonery zmywają się równomiernie, czego nie zawsze możemy spodziewać się po szamponach koloryzujących. Nie nadają się do maskowania odrostów, ale z pewnością zneutralizują efekt nieudanej koloryzacji. Nieładna żółć, która często pojawia się po rozjaśnieniu włosów na blond, może z powodzeniem zostać potraktowana tonerem, który uczyni z niej platynowy lub złocisty blond. Tonery właściwie stosujemy jak szampon koloryzujący. Należy ściśle przestrzegać instrukcji dołączonej do opakowania i przed użyciem wykonać próbę uczuleniową.

Szalony kolor na szaloną imprezę

Istnieje jeszcze jedna grupa tonerów do włosów, które posłużą ci do krótkotrwałej zmiany wizerunku. [block position="indent"]21[/block]Są to preparaty o żywych i często fantazyjnych barwach, takich jak fiolet, niebieski, różowy czy zielony, które zmywają się po 3-6 myciach. Z całą pewnością uzyskany dzięki nim kolor przetrwa do rana, a włosy dzięki dodatkowym składnikom odżywczym będą lśniące i łatwe w układaniu. Sposób aplikacji tonerów jest niezwykle prosty i zwykle nie wymaga długotrwałego okupowania łazienki. Przed aplikacją należy dobrze, najlepiej dwukrotnie umyć włosy szamponem oczyszczającym, aby barwnik mógł pokryć włosy równomiernie. Za pomocą kolorowego tonera możesz również farbować tylko grzywkę lub pojedyncze pasemka. Pamiętaj wtedy o zawinięciu farbowanych pasm w folię aluminiową, aby nie pobrudzić reszty włosów. W zależności od intensywności koloru włosów toner trzymamy na głowie ok. 20-40 minut. Kolorowe tonery są znacznie trwalsze od pianek i sprayów koloryzujących i znacznie łatwiej jest pokryć nimi włosy równomiernie. Jeśli zależy ci na szybszym pozbyciu się koloru, stosuj szampon przeciwłupieżowy lub do włosów przetłuszczających się. Jeśli chcesz utrzymać go na dłużej, stosuj preparaty do włosów farbowanych.