Blisko ludziWesel się w hotelu

Wesel się w hotelu

Wesel się w hotelu
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
18.08.2014 08:42

Organizacja ślubu i wesela to dla każdej młodej pary duże i jednocześnie stresujące wyzwanie. W tym wyjątkowym dniu ważny jest każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Dlatego coraz więcej osób na miejsce, w którym odbędzie się to wydarzenie, wybiera hotel. Można w nim kompleksowo zorganizować nie tylko samo przyjęcie, ale też zapewnić gościom wygodny nocleg i wiele dodatkowych atrakcji.

Organizacja ślubu i wesela to dla każdej młodej pary duże i jednocześnie stresujące wyzwanie. W tym wyjątkowym dniu ważny jest każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Dlatego coraz więcej osób na miejsce, w którym odbędzie się to wydarzenie, wybiera hotel. Można w nim kompleksowo zorganizować nie tylko samo przyjęcie, ale też zapewnić gościom wygodny nocleg i wiele dodatkowych atrakcji.

Jeszcze do niedawna najpopularniejszymi miejscami na wesela były domy weselne, dworki czy luksusowe restauracje. Dziś coraz częściej państwo młodzi decydują się na organizowanie ich w hotelach. Niezależnie więc od tego, czy planujemy przyjęcie tradycyjne czy nowoczesne, huczne czy kameralne, warto wziąć pod uwagę również taki obiekt i sprawdzić, w jaki sposób można w nim uczcić wypowiedzenie sakramentalnego „Tak”.

Przede wszystkim wygoda

Podstawowym atutem hoteli jest to, że przyjęcia weselne i wszelkie sprawy związane z uroczystością ślubną można w nim załatwić i zorganizować kompleksowo. W takim obiekcie do dyspozycji mamy przede wszystkim restaurację z zapleczem kuchennym, która jest gotowa do obsługi nawet bardzo dużej liczby osób.

– Potrawy przygotowywane są pod okiem naszego szefa kuchni na miejscu, więc bez problemu można się umówić na wcześniejszą degustację i ustalić weselne menu biorąc pod uwagę upodobania kulinarne młodej pary. Dla wielu naszych gości jest to bardzo istotne, bo serwowane jedzenie jest jednym z głównych elementów przyjęcia weselnego – mówi Krystian Skowronek, kierownik gastronomii w Hotelu Natura Residence.

Dla osób decydujących się na wesele w hotelu ważna jest też dostępna na miejscu baza noclegowa. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy spodziewamy się gości spoza miasta czy kraju – dzięki temu mogą oni odświeżyć się i odpocząć po podróży. Warto rozważyć zarezerwowanie miejsc również dla pozostałych weselników – wówczas nie trzeba będzie się martwić rozwożeniem ich do domów po zakończeniu uroczystości. W takim obiekcie nowożeńcy często mogą też skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanego apartamentu na noc poślubną, w którym po wcześniejszych ustaleniach jeszcze przed ceremonią panna młoda może się przygotować, a nawet skorzystać z usług fryzjera czy wizażysty albo zrelaksować się w hotelowym Spa. To udogodnienie może być także pomysłem na dostarczenie dodatkowych atrakcji weselnikom.

– Niektóre pary organizujące u nas wesela decydują się nie tylko na odpoczynek w naszym Spa przed swoim wielkim dniem, ale też zapewniają możliwość skorzystania z rożnych zabiegów swoim gościom. Po całonocnej zabawie to świetny sposób na odzyskanie sił – zdradza Bożena Seidel, koordynator Spa.

Konsultant na straży przygotowań

Większość młodych par, a także ich bliskich nie ma doświadczenia w organizacji wydarzeń na taką skalę, jak śluby. Nawet jeśli lista gości nie jest długa, to wszystkie kwestie, o których trzeba pomyśleć, stanowią naprawdę spore logistyczne wyzwanie. Dlatego przy wyborze hotelu warto dopytać, czy podczas planowania wesela można skorzystać z pomocy obsługi lub dedykowanego konsultanta.

– To osoba, która ma doświadczenie w organizacji tego typu przyjęć i doskonale wie, na co należy zwrócić uwagę. Jest do dyspozycji pary młodej i wspólnie z nią ustala wszelkie kwestie organizacyjne podpowiadając najlepsze rozwiązania. Pomaga nie tylko zadecydować o ustawieniu stołów, dekoracjach czy oprawie muzycznej, ale też służy radą i dba o takie szczegóły, jak na przykład modne ostatnio upominki czy drobne pamiątki dla weselników, które znajdują oni przy winietkach na stołach – mówi Krystian Skowronek. – Oczywiście skorzystanie z takiego wsparcia nie jest obowiązkowe, jednak wielu naszych gości je sobie ceni. W trakcie tak stresującego czasu, jakim są przygotowania do ślubu i wesela, profesjonalna pomoc pozwala zaoszczędzić nieco nerwów – dodaje.

Wybierając hotel warto zastanowić się także nad jego lokalizacją. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na obiekt położony za miastem. Zwykle wówczas do dyspozycji mamy więcej przestrzeni, a czasem możemy nawet zorganizować przyjęcie w ogrodzie. Malownicze położenie może też stanowić świetne tło dla ślubnej sesji zdjęciowej. – Nowożeńcy, którzy organizują wesela w naszym hotelu, często jako miejsce na zdjęcia wybierają sosnowy las, w którym jest on położony. Tam każda sesja nabiera bajkowego wyrazu – przyznaje Krystian Skowronek. Takie zdjęcia z pewnością będą wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego dnia.

(gabi/mtr), kobieta.wp.pl