Trwa ładowanie...

Weselne dekoracje: figury geometryczne!

Geometryczne figury mogą być inspirującym wstępem do rozważań na temat aranżacji ceremonii ślubnej. Ostatnie trendy w dekoracji i florystyce z pewnością łączy zamiłowanie do prostych form i kształtów, takich jak kule i kwadraty.

Weselne dekoracje: figury geometryczne!Źródło: Thinkstockphotos
d365ls8
d365ls8

Geometryczne figury mogą być inspirującym wstępem do rozważań na temat aranżacji ceremonii ślubnej. Ostatnie trendy w dekoracji i florystyce z pewnością łączy zamiłowanie do prostych form i kształtów, takich jak kule i kwadraty.

Figury geometryczne są idealne i doskonałe w swojej formie. Bez wątpienia stwarzają nowoczesną scenerię. Bryły, które z pozoru wydawałyby się ciężkie i toporne, przy odpowiedniej aranżacji ujmują swoją lekkością i minimalizmem.

Skupiając się na kształtach należy nie przesadzać z nadmierną ilością dekoracji, kolorów, czy gatunków kwiatów. "Mniej znaczy więcej" to hasło, które powinno nam towarzyszyć od początku realizacji projektu.

d365ls8

Wybór elementów dekoracyjnych

Decydując się na styl dekoracji, gdzie kształt odgrywa istotną rolę, ważne jest zachowanie spójnego charakteru. Oznacza to, że wszystkie przedmioty, których użyjemy do wystroju, powinny być konkretną figurą geometryczną. Do dekoracji sali nadadzą się lampiony w kształcie kul. Ich forma świetnie się komponuje w nowoczesnym wnętrzu. Zaprezentowane na zdjęciach kompozycje kwiatowe również są w kształcie kwadratu i kuli. Cennym elementem dekoracyjnym są kolumny oraz podkładki pod kwiaty imitujące szkło.

Wykorzystując przezroczyste przedmioty nadajemy aranżacji lekkości. Motyw przewodni, czyli geometria, jednakże nie koncentruje na sobie uwagi, gdyż przebija się przez nie dalsze otoczenie.

Kolorystyka

Kolor jest bardzo ważny. Przy takim typie dekoracji, warto wybrać od jeden do dwóch kolorów. Powinny to być mocne i jaskrawe barwy. Z jednej strony zrównoważą minimalistyczną formę, a z drugiej strony uzupełnią nowoczesny styl. Polecam naprawdę odważne barwy takie jak: pomarańczowy, żółty, malinowy, turkusowy. Nasza propozycja palety barw to dominująca czerwień, która pojawia się w lampionach i w kwiatach.

Kwiaty

Nieodzowny element każdej uroczystości. Geometryczne figury, które są tematem przewodnim aranżacji, zmuszają nas do zachowania umiarkowanej ilości gatunków kwiatów. Ograniczmy się do jednego rodzaju. Dobierając kwiaty zwróćmy uwagę na gatunki, gdyż nie wszystkie będą pasować. Róże, gerbery, goździk, chryzantemy idealnie nadają się do tworzenia geometrycznych kształtów. Są trwałe i łatwo z nich uzyskać odpowiednią bryłę. Jeżeli decydujemy się na inne rodzaje kwiatów, pożądaną geometrię możemy uzyskać wybierając kwadratowe bądź kuliste wazony.

d365ls8

Wydawałoby się, że figury geometryczne niewiele mają wspólnego z dekoracją weselną. Czasami wystarczy dobry pomysł, żeby z tak przyziemnej formy uzyskać niepowtarzalny efekt. Patrząc na wyżej wymienione zasady, można mieć wrażenie, że decydując się na taki rodzaj aranżacji, więcej jest zakazów niż przy zwykłym projekcie. Jednakże ograniczenia, co do kształtów, kolorów i ilości gatunków kwiatów mogą być ułatwieniem a nie problemem. Dzięki nim bez trudu można planować punkt po punkcie ceremonie ślubną. Ustalając na samym początku styl dekoracji oraz wytyczając limity, bez trudu, każda para młoda, poradzi sobie z realizacją wymarzonej scenerii ślubnej.

(bb)

Więcej na temat ślubu:

* Noclegi dla gości weselnych*

d365ls8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d365ls8