Trwa ładowanie...
d2u2tu0

Witamina A wygładza zmarszczki

Witamina A może powstrzymać rozwój zmarszczek i to zarówno tych, które powstają w wyniku procesu starzenia się, jak i tych, które są tworzone pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego.

d2u2tu0
d2u2tu0

Witamina A może powstrzymać rozwój zmarszczek i to zarówno tych, które powstają w wyniku procesu starzenia się, jak i tych, które są tworzone pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego.

Uczeni z University of Michigan przeprowadzili badania, z których wynika, że witamina A znacząco redukuje głębokość zmarszczek. Wyniki opublikowano w "Archives of Dermatology".

Badacze ocenili skuteczność balsamu w witaminą A (w postaci retinolu) u 36 osób. Zastosowano preparat o zawartości retinolu na poziomie 0,4 proc na górnej wewnętrznej części lewego lub prawego ramienia. Kosmetyk wcierano do trzech razy w tygodniu przez 24 tygodnie. Jednocześnie inny balsam, bez witaminy A, aplikowano na drugie ramię przez taki sam okres czasu.

Zmarszczki, szorstkość i ogólnie nasilenie procesu starzenia były oceniane w skali od zera do dziewięciu przed „leczeniem", a następnie w dwa, cztery, osiem, szesnaście i dwadzieścia cztery tygodnie od rozpoczęcia kuracji. Ponadto na początku i końcu badania wykonano 4-milimetrowe biopsje skóry obu ramion.

d2u2tu0

Okazało się, że wszystkie wymienione czynniki starzenia się skóry zostały znacząco zmniejszone w miejscach, gdzie stosowano preparat z retinolem.

Warto wspomnieć także, że poza leczeniem i spowolnieniem oznak starzenia się skóry, witamina A pomaga regulować produkcję melaniny - pigmentu, który chroni skórę przed promieniami słonecznymi. Co więcej, badania wykazały, że witamina ta jest również jedną z dwóch substancji będących w stanie naprawić nagromadzone uszkodzenia skóry po ekspozycji na słońce. Przyczynia się do zanikania plam pigmentacyjnych.

To nie wszystko. Wykazano także, że miejscowe stosowanie witaminy A poprawia stan skóry w przypadku trądziku. Regularne stosowanie retinolu pomaga normalizować wydzielanie łoju z gruczołów łojowych i je zamyka, co zmniejsza ilość zaskórników oraz poprawia wygląd skóry.

Kupując krem z retinolem, wybierz aluminiową tubkę lub szczelne opakowanie z aplikatorem, np. pompką. To gwarantuje, że składnik się nie utleni. Pochodna witaminy A jest bardziej trwała, możesz więc stosować kosmetyk w słoiczku, ale nabieraj go załączoną do niego łopatką.

na podstawie www.sciencedaily.com/(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

d2u2tu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u2tu0