FitnessWitamina D pomaga schudnąć

Witamina D pomaga schudnąć

Witamina D pomaga schudnąć

19.05.2015 07:40, aktual.: 22.05.2015 08:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przypadku osób otyłych, które mają niedobory witaminy D, regularna suplementacja może pomóc schudnąć, sugerują nowe badania włoskich uczonych z Uniwersytetu w Mediolanie.

W przypadku osób z nadwagą, które mają niedobory witaminy D, regularna suplementacja może pomóc schudnąć, sugerują nowe badania włoskich uczonych z Uniwersytetu w Mediolanie. Wyniki ogłoszono podczas Europejskiego Kongresu na temat otyłości.

Już wcześniejsze badania mediolańskich naukowców wykazały, że niedobór witaminy D wiąże się z większym ryzykiem otyłości i powikłań związanych z otyłością. Jednak testy dotyczące stosowania suplementów witaminy D w celu ograniczenia nadmiaru wagi były dotychczas niejednoznaczne.

W nowych badaniach wzięło udział 400 osób z nadwagą i otyłością, które cechowały się niedoborem witaminy D. Wszystkich uczestników poddano niskokalorycznej diecie, przy czym niektórym nie podawano witaminy D, a innym zaserwowano albo 25000 jednostek międzynarodowych (IU) lub 100000 IU na miesiąc.
Po sześciu miesiącach uczestnicy przyjmujący witaminę D stracili na wadze więcej i odznaczali się większą redukcją obwodu talii niż ci, którzy nie zażywali tego suplementu.
- Dane wskazują, że u otyłych ludzi z niedoborem witaminy D uzupełnienie jej pomaga stracić na wadze i zwiększa korzystne skutki diety o zmniejszonej kaloryczności - mówi Luisella Vigna, przewodząca zespołowi naukowców. - Wszyscy ludzie z nadwagą i otyłością powinni być poddani badaniom poziomu witaminy D.

Witamina D jest nazywana witaminą słońca, ponieważ organizm produkuje ją, gdy skóra jest eksponowana na działanie promieni słonecznych. Można też uzyskać witaminę D z takich produktów, jak jaja, mleko, jogurt, tuńczyk, łosoś, czy sok pomarańczowy.

Na podstawie healthday.com/(gabi)/WP Kobieta

POLECAMY:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)