UrodaWypryski na twarzy

Wypryski na twarzy

Wypryski na twarzy

18.05.2006 16:38, aktual.: 19.05.2006 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na mojej skórze pojawiają się co jakiś czas dość duże pojedyncze wypryski, które stosunkowo długo pozostają na twarzy, szczególnie te na policzkach, czole i na skroniach.

Dzień dobry! Chciałam poprosić o poradę w sprawie wyprysków na twarzy. Nie sądzę, abym miała trądzik, jednak na mojej skórze pojawiają się co jakiś czas dość duże pojedyncze wypryski, które stosunkowo długo pozostają na twarzy, szczególnie te na policzkach, czole i na skroniach. Poza tym zauważyłam, że mimo łuszczenia się skóry na brodzie, mam dość tłuste czoło. Do tego ani korektory, ani specyfiki na wypryski nie pomagają. Używam pilingów i maseczek nawilżających, nawet nie myję twarzy wodą z kranu, bo na każdą jej zmianę moja skóra reaguje bardzo gwałtownie. Proszę o pomoc i konkretną poradę.
Ina

Na pewno ma Pani cerą mieszaną z tendencją do tłustej (poszerzone pory, tłuste czoło). Natomiast pojedyncze wypryski mogą być związane ze stanem zapalnym z tzw. utajonego ogniska zapalnego w organizmie.

Radziłabym więc sprawdzić stan zębów i gardła, bo najczęstszym powodem jest torbiel okołozębowa czy ropnie lub ropne zapalenie migdałków.

Patologie te nie dają objawów subiektywnych, natomiast często są przyczyną nawracających stanów zapalnych na skórze twarzy. Natomiast z powodu nadwrażliwości na typowe środki do mycia proponuję płyny micelarne dostępne w aptekach i drogeriach.

Elżbieta Gołębka

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)