miszmasz
18-05-2006 (16:38)

Wypryski na twarzy

Na mojej skórze pojawiają się co jakiś czas dość duże pojedyncze wypryski, które stosunkowo długo pozostają na twarzy, szczególnie te na policzkach, czole i na skroniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypryski na twarzy

Dzień dobry! Chciałam poprosić o poradę w sprawie wyprysków na twarzy. Nie sądzę, abym miała trądzik, jednak na mojej skórze pojawiają się co jakiś czas dość duże pojedyncze wypryski, które stosunkowo długo pozostają na twarzy, szczególnie te na policzkach, czole i na skroniach. Poza tym zauważyłam, że mimo łuszczenia się skóry na brodzie, mam dość tłuste czoło. Do tego ani korektory, ani specyfiki na wypryski nie pomagają. Używam pilingów i maseczek nawilżających, nawet nie myję twarzy wodą z kranu, bo na każdą jej zmianę moja skóra reaguje bardzo gwałtownie. Proszę o pomoc i konkretną poradę.
Ina

Na pewno ma Pani cerą mieszaną z tendencją do tłustej (poszerzone pory, tłuste czoło). Natomiast pojedyncze wypryski mogą być związane ze stanem zapalnym z tzw. utajonego ogniska zapalnego w organizmie.

Radziłabym więc sprawdzić stan zębów i gardła, bo najczęstszym powodem jest torbiel okołozębowa czy ropnie lub ropne zapalenie migdałków.

Patologie te nie dają objawów subiektywnych, natomiast często są przyczyną nawracających stanów zapalnych na skórze twarzy. Natomiast z powodu nadwrażliwości na typowe środki do mycia proponuję płyny micelarne dostępne w aptekach i drogeriach.

Elżbieta Gołębka

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.