Wzór na tatuaż

Wzór na tatuaż

Wzór na tatuaż
Źródło zdjęć: © Instagram.com | tattoos_of_instagram,tattoinkspiration
Agnieszka Krasa
27.03.2018 13:12

Wrażliwość naszej skóry przed zrobieniem tatuażu sprawdźmy, szczypiąc się w wybraną partię ciała. Stawiajmy również na miejsca, które zazwyczaj nie ulegają poparzeniu słonecznemu czy też miejscowemu otarciu naskórka - to one są na ogół bardziej wytrzymałe na ból i łatwiej się goją.

Tatuaże wzory damskie - dekolt i żebra

Nakłuwanie ciała igłą nigdy nie jest bezbolesne. Osoby z niską wrażliwością na ból powinny wybierać mniejsze wzory tatuaży, których wykonanie wiąże się ze znacznie krótszym czasem oraz mniejszym cierpieniem. Warto skonsultować się wcześniej w tej sprawie z tatuatorem. Najbardziej bolesne okazuje się zazwyczaj ozdabianie okolic kości. Cienka jest również skóra na piersiach oraz na żebrach, jednak jest to uwarunkowane bardzo indywidualnie, a dodatkowo im grubsza podskórna warstewka tłuszczu, tym mniej odczujemy wbijanie igły i wprowadzanie tuszu.

Wzory na tatuaż na dekolcie i w okolicach piersi bardzo przyciągają wzrok w te rejony i są supermodne. Decydujmy się raczej na stonowane kolory oraz motywy niezbyt zwariowane - wszak zostaną z nami na zawsze i powinny pasować do każdej biżuterii w stylizacjach na wiele okazji. Wzory na tatuaż na boki wykonuje się zazwyczaj horyzontalnie i na ogół przykrywa je linia stanika.

Obraz
© Instagram.com | tattooinkspiration,tattoos_of_instagram

Wzór na tatuaż męski na klatce piersiowej

Męskie tatuaże na tors ogranicza jedynie fantazja. Wzorem słynnego Zombie Boya można zdecydować się na zapełnienie całej powierzchni klatki piersiowej, z szyją lub już bez. Tatuowanie niższych partii brzucha i silnie unerwionych okolic genitaliów należy już do wyzwań dla bardzo odważnych i wytrzymałych na ból panów. Nie przemija moda na wzory na tatuaż na tors z motywami zwierzęcymi, roślinnymi, religijnymi, geometrycznymi, z wkomponowanymi w to w spójną całość napisami. W tym miejscu ciekawie prezentują się również tatuaże z elementami biomechanicznymi oraz graficzne abstrakcje malarskie, zarówno w czerni, jak i w kolorze.

Klatka piersiowa jest o tyle wdzięcznym miejscem do zrobienia wzoru na tatuaż, że bardzo łatwo ją samodzielnie pielęgnować już po ozdobieniu ciała wybranym wzorem. Obecnie coraz popularniejsze są nowoczesne, samoprzylepne opatrunki z folii, przyklejane przez tatuatora na tatuaż na 3 dni. Dopiero po upływie tego terminu musimy kilkakrotnie w ciągu dnia myć i nawilżać tatuaż specjalnym środkiem.

Obraz
© Instagram.com | andyjwray,tattooinkspiration,tattoos_of_instagram

Pomysły na tatuaż damski na plecach

Na kilka tygodni przed i po wykonaniu wzoru na tatuaż zrezygnujmy z opalania, a przed wyjściem z domu w ciepłe miesiące zabezpieczajmy kremem z filtrem wybrane miejsce. O solarium najbezpieczniej w ogóle zapomnieć. Nasza nowa ozdoba pleców odwdzięczy nam się świeżym wyglądem i brakiem konieczności wykonywania poprawek przez długie lata.

Ciekawe wzory na tatuaż na plecach szczególnie pięknie prezentują się latem, w topach z lekko odkrytym tyłem i na opalonej skórze. Fajnie wyglądają cienkie, pionowe tatuaże na plecach, usytuowane wzdłuż kręgosłupa, które niekiedy ciągną się aż od pośladków po kark. Tu przodują motywy kwiatowe, monochromatyczne (także czarne) oraz wielobarwne, z pąkiem kwiatu na górze i spływającą łagodnie w okolicach kości łodygą. Popularne wzory na tatuaż damski na plecy to także skrzydła w różnych rozmiarach, często symetrycznie umieszczone w parze w górnej części pleców, pióra, sznur lecących ptaków czy nuty. Skórę na plecach zdobią też graficzne kompozycje z szalenie modnych mandali, połączone z motywami florystycznymi lub geometrycznymi, kwiaty lotosu, drzewa, smoki, wizerunki ukochanych pupili bądź pociech

Obraz
© Instagram.com | tattoos_of_instagram,tattoinkspiration

Tatuaże męskie - wzory na plecy

Nagie męskie plecy widujemy dosyć często u sportowców po skończonych spotkaniach. Coraz więcej z nich prezentuje bogato wytatuowane tylne partie ciała, a co ciekawsze czy oryginalniejsze wzory na tatuaż szybko chwyta ulica i przejmują salony. Zależnie od upodobań na męskich plecach oglądamy symetrię, starannie planowane latami efekty kolejnych etapów większej całości, ładnie dobraną kolorystykę. Część panów idzie również na żywioł, a ich wzory na tatuaż wydają się jakby nieuporządkowane i wykonywane zupełnie przypadkowo i impulsywnie.

Kilka pojedynczych, dobrze skomponowanych i mniejszych tatuaży na plecach zawsze zrobi świetne wrażenie. Nie bójmy się kreatywności podczas projektowania ani sięgania po postaci z ulubionych filmów o superbohaterach czy motywy z dzieł znanych artystów. Mieszajmy czerń z kolorami, miksujmy style i stawiajmy na igły uznanych tatuatorów. Takimi wzorami na tatuaż będzie można się śmiało chwalić.

Obraz
© Instagram.com | tattoos_of_instagram,tattoinkspiration