Trwa ładowanie...

Wzory na tatuaże

Tatuaże damskie i tatuaże męskie rządzą się swoimi prawami. Obserwujemy jednak ich stopniowe zbliżanie się i zlewanie – nie ma już raczej wzorów na tatuaże, zarezerwowanych jedynie dla przedstawicieli jednej z płci.

Wzory na tatuażeŹródło: Pixabay.com, fot: 3557203,kissu,amybluestar,Free-Photos,StockSnap,ymcarussia,Giuliamar
d3a2a8z
d3a2a8z

Tatuaże damskie

Niektóre damskie wzory tatuaży na przedramionach oznaczały u plemion na Borneo konkretne umiejętności ich posiadaczek. Tatuaż na nadgarstku (ułożony wokół nadgarstka) bądź na palcach miał za zadanie odpędzać choroby, natomiast w [Saksonii (https://turystyka.wp.pl/tag/saksonia) trwale ozdabiano swoje ciała herbami rodowymi. Obecnie wzorom na tatuaże nie przypisuje się już aż tak ogromnego znaczenia i panuje zdecydowanie większa dowolność podczas wybierania najodpowiedniejszych motywów. Kobiety kierują się efektem estetycznym, kolorystyką, uniwersalnością tatuowanych obrazków. Trendy także nie pozostają bez wpływu na najmodniejsze wzory na tatuaże damskie.

Często stosowanymi aktualnie wzorami na tatuaże dla kobiet są motywy florystyczne, tatuaże imiona i inicjały (dzieci, mężów, pozostałych członków rodziny, przyjaciół), zwierzęta (w tym podobizny własnych pupili), gwiazdy czy serca. Kolorystyka także zmieniła się w ostatnich latach. Ozdabianie się jedynie czarnym tuszem powoli odchodzi w zapomnienie, choć ma swoje zagorzałe miłośniczki, którym zwyczajnie nie odpowiadają barwne wzory na tatuaże. Coraz więcej pań ma również wytatuowane bardzo duże partie ciała, np. w postaci tatuaży rękawów czy motywów na całych plecach.

Damskie wzory tatuaży Pixabay.com
Damskie wzory tatuaży Źródło: Pixabay.com, fot: AnnieSpratt,Leo_Karstens,StockSnap,OrcaTec

Tatuaże męskie

Kobiety lubią podziwiać wytatuowane męskie ciała. Mogą się do tego nie przyznawać, ale rzadko która z pań nie zerknie choćby przelotnie na interesujący wzór na tatuaż, wyłaniający się spod rękawa koszuli czy nogawki krótkich spodenek. Coraz wymyślniejsze motywy zdobią ciała już nie tylko marynarzy, więźniów i przedstawicieli marginesu społecznego. Moda na tatuaże opanowała cały świat i dotarła do wyższych sfer. W artystycznym światku na każdym kontynencie wprost nie wypada obecnie nie wyrażać siebie za pomocą chociażby kilku tatuaży na ciele, podkreślających charakter czy zainteresowania.

d3a2a8z

Tego typu ekspresja sprawia, że męskie wzory tatuaży podziwiamy już nie tylko na zasłoniętych na co dzień częściach ciała. Aktorzy czy muzycy chwalą się ozdobionymi w ten sposób okolicami intymnymi, a motywy stają się większe i bardziej widoczne. Widzimy wytatuowane palce, szyje, karki, uszy, a nawet twarze, co wymaga nie lada odwagi.

Wzory męskich tatuaży Pixabay.com
Wzory męskich tatuaży Źródło: Pixabay.com, fot: TheDigitalWay,ymcarussia,ShaktiShiva,StockSnap,dreamsroses,darkmoon1968,Free-Photos,Skullman

Wzory tatuaży na stopę

Stopy są takim miejscem, które łatwo wyeksponować, ale w razie potrzeby również ukryć. Zwłaszcza na stanowiskach, gdzie tatuaże nie bywają najlepiej widziane. Zdobią je bardzo często tatuaże napisy, ułożone na zewnętrznej lub spodniej stronie stopy, umieszczone wzdłuż, w poprzek bądź na skórze na kościach (co może być bardzo bolesne). Na stopach dobrze prezentują się także kolorowe tatuaże graficzne oraz ze zwierzętami, które w przyszłości fajnie zgrają się z kompozycją pociągniętą w górę, na łydki i wyżej. Na stopach szalenie popularne są również tatuaże z henny, zazwyczaj czarnej, brązowej albo w czerwonych barwach. Niekiedy dołącza się do nich też elementy brokatowe lub metaliczne i przykleja błyszczące kamyczki.

Wzory tatuaży na stopę Facebook.com
Wzory tatuaży na stopę Źródło: Facebook.com, fot: Yakuza Tattoo Studio,Studio Tatuazu Frantatao,Inkala - henna tattoo
d3a2a8z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a2a8z