Wzruszający wpis Golców. Tak upamiętnili zmarłą mamę
Rok temu bracia Golec pożegnali mamę. W niedawnym wpisie na Instagramie muzycy przyznali, że postanowili upamiętnić bliską osobę w szczególny sposób. "Zdajemy sobie sprawę, że wszelkie próby opisania tęsknoty za kimś, kto odszedł, są niewystarczające" - przeczytamy.
W tym artykule:
Odejście rodzica, zwłaszcza jeśli łączyła nas wyjątkowa więź, nie jest łatwa. Irena Golec, ukochana mama znanych muzyków i braci z zespołu Golec uOrkiestra, zmarła w 2024 roku. Miała 85 lat. Jak się okazuje, jej synowie postanowili ją upamiętnić w szczególny sposób.
"'Kiedy się spotkamy' to piosenka, która powstała spontanicznie pół roku po śmierci Mamy Ireny Golec. Zrodziła się z potrzeby serca: by wspomnieć i uhonorować Mamę, ale też dodać otuchy wszystkim, którzy podobnie jak my, przeżywają święta bez bliskiej osoby" - przeczytamy we wpisie braci Golec.
Edyta Golec o kryzysach w małżeństwie. "Oddajemy to Panu Bogu. Niech nas wspiera, niech pomaga"
"Porusza delikatną strunę w sercu"
Łukasz i Paweł Golcowie to bracia bliźniacy, którzy tworzą muzyczny duet we wspólnym zespole. Artyści nigdy nie ukrywali, że są bardzo rodzinni. Kiedy w 2024 roku pożegnali mamę, dzielili się z fanami trudnymi emocjami. Niedawno na Instagramie przyznali, że sześć miesięcy po śmierci Ireny Golec, stworzyli spontanicznie, "z potrzeby serca", utwór upamiętniający ich rodzicielkę.
"Zdajemy sobie sprawę, że wszelkie próby opisania tęsknoty za kimś, kto odszedł, są niewystarczające… A jednak tekst Melanii Król oraz dźwięki stworzone przez Edytę wspólnie z Łukaszem złożyły się w coś, co porusza delikatną strunę w sercu i daje nadzieję, że przecież — kiedyś się spotkamy" - przeczytamy we wpisie na oficjalnym Instagramie zespołu.
Jak się okazuje, utwór "Kiedy się spotkamy" podczas koncertów jest wykonywany z gościnnym udziałem wnucząt Ireny Golec - na scenie pojawia się wówczas Maja i Piotr.
"Reakcje, z jakimi spotkała się ta piosenka, poruszyły nas głęboko i dały poczucie, że ta historia jest bliska także wam" - podkreślili muzycy.
Jak dodali autorzy utworu, piosenka nie znajduje się na żadnej platformie. Jest wykonywana wyłącznie na żywo podczas koncertów.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach.