Trwa ładowanie...
pies
08-01-2010 15:07

Zastrzyki dla suczki

W naszym domu mamy dwa pieski tj. tatę i jego córkę. On sznaucer miniatura -pewno ciut pomieszany, ona pomieszana z pinczerkopodobną. Za jakiś miesiąc będzie miała cieczkę. Boimy się, żeby nie było kolejnych szczeniąt. Słyszałam o zastrzykach antykoncepcyjnych. Co Pan doktor może poradzić?

Share
Zastrzyki dla suczkiŹródło: -sxc.hu
d3fuhgk

W naszym domu mamy dwa pieski tj. tatę i jego córkę. On sznaucer miniatura -pewno ciut pomieszany, ona pomieszana z pinczerkopodobną. Za jakiś miesiąc będzie miała cieczkę. Boimy się, żeby nie było kolejnych szczeniąt. Słyszałam o zastrzykach antykoncepcyjnych. Co Pan doktor może poradzić. Na razie nie stać nas na sterylizację suczki. Będę wdzięczna za wyjaśnienie, kiedy suczka powinna dostać ten zastrzyk. Proszę także o informację, czy mogą być jakieś skutki uboczne.

Według mojej wiedzy nie wchodzi w grę podawanie zastrzyków hormonalnych suczce przed pierwszą cieczką. Jedynym sposobem skutecznym, dostępnym od niedawna, jest podanie leku w formie implantu podskórnego wyłączającego czynność jąder na czas około 6 miesięcy. Lek ten pozwoli na przejście cieczki bez niechcianej ciąży i sensacji związanych z zachowaniem psa. O lek ten należy zapytać swojego lekarza weterynarii, który pomoże podjąć decyzję. W mojej ocenie wyłączając aspekt cenowy, najlepiej byłoby suczkę wysterylizować jeszcze przed pierwszą cieczką. Coraz częściej tak się robi, gdyż udowodniono w licznych badaniach , że u suczek u których wykonano wcześnie zabiegi, praktycznie nie występuje ryzyko wystąpienia nowotworów gruczołu mlekowego.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź

d3fuhgk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fuhgk
d3fuhgk