Trwa ładowanie...
d2vhu35
pies

Zastrzyki dla suczki

W naszym domu mamy dwa pieski tj. tatę i jego córkę. On sznaucer miniatura -pewno ciut pomieszany, ona pomieszana z pinczerkopodobną. Za jakiś miesiąc będzie miała cieczkę. Boimy się, żeby nie było kolejnych szczeniąt. Słyszałam o zastrzykach antykoncepcyjnych. Co Pan doktor może poradzić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zastrzyki dla suczki
(-sxc.hu)
d2vhu35

W naszym domu mamy dwa pieski tj. tatę i jego córkę. On sznaucer miniatura -pewno ciut pomieszany, ona pomieszana z pinczerkopodobną. Za jakiś miesiąc będzie miała cieczkę. Boimy się, żeby nie było kolejnych szczeniąt. Słyszałam o zastrzykach antykoncepcyjnych. Co Pan doktor może poradzić. Na razie nie stać nas na sterylizację suczki. Będę wdzięczna za wyjaśnienie, kiedy suczka powinna dostać ten zastrzyk. Proszę także o informację, czy mogą być jakieś skutki uboczne.

Według mojej wiedzy nie wchodzi w grę podawanie zastrzyków hormonalnych suczce przed pierwszą cieczką. Jedynym sposobem skutecznym, dostępnym od niedawna, jest podanie leku w formie implantu podskórnego wyłączającego czynność jąder na czas około 6 miesięcy. Lek ten pozwoli na przejście cieczki bez niechcianej ciąży i sensacji związanych z zachowaniem psa. O lek ten należy zapytać swojego lekarza weterynarii, który pomoże podjąć decyzję. W mojej ocenie wyłączając aspekt cenowy, najlepiej byłoby suczkę wysterylizować jeszcze przed pierwszą cieczką. Coraz częściej tak się robi, gdyż udowodniono w licznych badaniach , że u suczek u których wykonano wcześnie zabiegi, praktycznie nie występuje ryzyko wystąpienia nowotworów gruczołu mlekowego.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź

POLECAMY:

Podróż z kotem po Europie

d2vhu35

Podziel się opinią

Share

d2vhu35

d2vhu35