Trwa ładowanie...

„Złote Nitki” rozdane!

Nie ma w Polsce większego wyróżnienia dla młodego projektanta, niż nagrodzenie jego kolekcji przez jury konkursu „Złota Nitka”. W tym roku doceniono pomysły dwóch kreatorek Moniki Jaworskiej i Agnieszki Kowalskiej.

Share
„Złote Nitki” rozdane!Źródło: Materiały prasowe
d2fy5cx

Nie ma w Polsce większego wyróżnienia dla młodego projektanta, niż nagrodzenie jego kolekcji przez jury konkursu „Złota Nitka”. W tym roku doceniono pomysły dwóch kreatorek Moniki Jaworskiej i Agnieszki Kowalskiej.

Galę prowadziła nazywana polską ikoną mody Małgorzata Kożuchowska i Maciej Orłoś. Po przywitaniu licznie zgromadzonych gości, zaprosili do obejrzenia, tego na co czekali wszyscy, czyli 22 kolekcji młodych projektantów, wybranych spośród 166 zgłoszonych.

Była skóra, kwiaty, przezroczystości, blask tysięcy cekinów, celtyckie nawiązania i kosmiczne inspiracje. Zaprezentowane kolekcje bardzo się od siebie różniły, a każda prezentowała wysoki poziom, jakość i perfekcję wykonania. Wybór nie był łatwy.

d2fy5cx

„Złotą Nitkę” w kategorii Prêt-à-porter otrzymała Monika Jaworska za propozycję „Modus Vivendi”. Najlepszą realizacją Première Vision były stroje z kolekcji „Szałapot” Agnieszki Kowalskiej.

Zdjęcia kolekcji można obejrzeć TUTAJ

„Honorową Złotą Nitkę” przyznawaną wybitnym projektantom i kreatorom oraz osobom i instytucjom mającym szczególny wkład w promocję polskiej mody, otrzymał Dawid Tomaszewski.

Konkurs 'Złota Nitka” to jedno z największych wydarzeń w świecie mody. Pierwsze nagrody wręczono w 1992 roku i przez następnych 19 lat wyróżniano kolejnych projektantów, dostrzegając w ich kolekcjach wielki potencjał.

d2fy5cx

Wagę wydarzenia potwierdza sukces jaki odnieśli zwycięzcy poprzednich edycji, Maciej Zień czy duet Paprocki & Brzozowski, którzy dziś sami zasiadali w jury.

Nagrodzone kolekcje zobaczy cała Polska, a nazwisko laureata od chwili wręczenia statuetki będą kojarzyć wszyscy zainteresowani modą. Nie ma większego wyróżnienia dla młodego projektanta, niż docenienie jego kolekcji w konkursie „Złotej Nitki”.

Podczas gali doszło do niespodziewanego wydarzenia. Okazało się, że Kenzo Takada, który był gościem na zeszłorocznej edycji imprezy, podarował własnoręcznie namalowany obraz na rzecz fundacji charytatywnej „Przyjaciele Świata”, z którą Fashion Week Poland współpracuje od samego początku.

Całość uświetnił pokaz gościa specjalnego, Dawida Tomaszewskiego. Projektant polskiego pochodzenia, który od lat tworzy w Niemczech zaprezentował najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2010/2011. Połyskujące tkaniny w połączeniu z grubymi swetrami i sukienki z ciężkich materiałów spodobały się publiczności. My nie mogłyśmy oderwać wzroku szczególnie od jednego swetra z grubych splotów.

d2fy5cx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fy5cx
d2fy5cx