Najlepsze połączenia kolorystyczne na wiosnę i lato 2014
Wiosna to najlepszy czas na wprowadzanie zmian i nowych kolorów do szaf. Na ten sezon projektanci pokazali wiele interesujących zestawień kolorystycznych. Przedstawiamy te najciekawsze.
Wiosna to najlepszy czas na wprowadzanie zmian i nowych kolorów do szaf. Na ten sezon projektanci pokazali wiele interesujących zestawień kolorystycznych. Przedstawiamy te najciekawsze.
Jeśli wejdziesz do jakiegokolwiek sklepu z odzieżą, możesz być zaskoczona, że tak wiele ubrań i dodatków może być w kolorze żółtym. Dlaczego wcześniej nikt o tym nie pomyślał? Dlatego, że to kolor, który dopiero w tym sezonie tak odważnie (oczywiście za sprawą projektantów i obserwujących ich sieciówek) wkroczy na ulice miast i miasteczek. Ale uwaga, żółtego nie można zestawić „z czymkolwiek”.
Żółty + fuksja
Z czarnym będzie wyglądał za poważnie, z białym – zbyt pretensjonalnie. W tym sezonie najlepsze połączenie kolorystyczne to żółty i fuksja. Przy czym żółta ma być baza, czyli np. sukienka, tunika, a w kolorze fuksji coś, co ten kolor uzupełni, czyli np. usta, buty lub pasek. Uważaj, bo jeśli dodasz dwa lub trzy elementy w kolorze fuksji, będziesz wyglądać jak z dziewczyna wiejskiego odpustu.
Róż + koral
Czy może być coś bardziej wiosennego niż kwiaty? Ale tym razem nie chodzi o wzór, tylko o „kwiatowe” kolory. Spróbuj połączyć w jednym zestawieniu bardzo modny w tym sezonie róż (powinien być delikatny, dziewczęcy, ale jednak ciemniejszy i bardziej zdecydowany niż rozmyte pastele) i koral (wybierz średnio intensywny, ale także mocniejszy niż pastel).
Z kupieniem czegoś (np. spódnicy) w tym drugim kolorze nie powinnaś mieć żadnego problemu. Półki i wieszaki sklepów wręcz uginają się od ubrań w kolorze koralowym. Cała trudność tego zestawienia kolorystycznego polega na wyborze odpowiedniego odcienia różu (np. bluzki). Jeśli będzie za jasny, rezultat będzie nijaki, jeśli za ciemny (wpadający w fuksję), efekt okaże się zbyt przerysowany.
Lawenda + beż
To zestawienie kolorystyczne jest nieco mniej „szalone” i rzucające się w oczy niż poprzednie. A jednocześnie, jeśli założysz np. bluzkę i pantofle w kolorze neutralnego beżu (tzw. nude) i dodasz do tego jeden element (np. torebkę) w kolorze jasnej lawendy (uwaga, zbyt ciemny odcień fioletu nie będzie wyglądał dobrze!), uzyskasz jedno z najmodniejszych w tym sezonie zestawień kolorystycznych. Jeden rzut oka wystarczy, by stwierdzić, że choć nie założyłaś najostrzejszych kolorów sezonu, świetnie wiesz, co nosi się tej wiosny.
Fuksja + szmaragdowozielony
Kolejne zestawienie kolorystyczne dla kobiet, które strojem lubią podkreślać swój mocny charakter. Właśnie dlatego namawiamy, by te dwa kolory: fuksję i zieleń w pięknym, głębokim odcieniu szmaragdu, zestawić ze sobą odważnie, w głównych częściach garderoby, a nie np. w dodatkach. Rozejrzyj się więc za marynarką w kolorze mocnego różu, a pod nią załóż ciemnozieloną bluzkę. Równie efektownie będą wyglądać np. szmaragdowozielone spodnie z szerokimi nogawkami i elegancja bluzka w kolorze fuksji.
Miętowy + łososiowy
Delikatna, jaśniutka, pastelowa zieleń (z jakiegoś powodu powszechnie nazywana „kolorem miętowym”), nie musi być nudna ani zarezerwowana wyłącznie dla nastolatek. Warunek? Trzeba zestawić ją z czymś mniej oczywistym niż biel. W przeciwnym razie będziesz wyglądać jak starsza pani (nawet jeśli niedawno skończyłaś 30 lat) na siłę chcąca wyglądać jak gimnazjalistka.
Dobrym pomysłem jest np. miętowa sukienka i dodatek w kolorze łososiowym. Tylko pamiętaj, że element w tym kolorze ma być jeden. Jeśli miętową sukienkę zestawisz z butami, torebką i np. żakietem w kolorze łososiowym, efekt, zamiast subtelnego i interesującego, będzie „odpustowy”.
Pomarańczowy + rdzawoczerwony (bordowy)
Kolor rdzawej czerwieni był bardzo modny minionej zimy i jesieni. Jeśli też mu uległaś i kupiłaś np. torebkę albo buty w odcieniu bordowym, nie musisz chować ich na dno szafy. Będą świetnie wyglądać w połączeniu z intensywnym kolorem pomarańczowym. Pamiętaj jednak, że to pomarańcz, jako jeden z najmodniejszych w obecnym sezonie, ma grać w tym połączeniu pierwsze skrzypce.
Fiolet i fuksja
Obecny sezon to naprawdę dobry czas dla wszystkich, którzy lubią mocny, zdecydowany odcień różu. Kolejne zestawienie kolorystyczne z tą barwą w roli głównej to fuksja i fiolet. Kobieta, która założy np. fioletowe spodnie, sweter w kolorze fuksji, męskie mokasyny i pociągnie usta różową szminką, skradnie wszystkie zachwycone spojrzenia na ulicy. Pod warunkiem jednak, że nie wpadnie na pomysł, by fuksję zestawić z jasnym, lawendowym, odcieniem fioletu. W tym połączeniu chodzi o ciemne, zdecydowane barwy. Odnosi się to zarówno do różu, jak i fioletu.
Amarantowy + żółty
Jak określić kolor amarantowy? Jako pośredni między różowym a czerwonym, wpadający nieco w fiolet. Bardzo ciekawie wygląda, jeśli jest jasny, jakby „rozwodniony” lub lekko przydymiony. Wydaje się wtedy na tyle delikatny, że można nawet zastosować go w więcej niż jednym elemencie garderoby i uzyskać ciekawy, monochromatyczny wygląd. Do bluzki w delikatnym, amarantowym kolorze i spodni w tym samym, ale ciemniejszym odcieniu, koniecznie dobierz coś żółtego. Może to być torebka, szal lub buty. Ale uwaga, w tym zestawieniu nie sprawdzi się żółty intensywny czy tym bardziej kanarkowy. Zdecyduj się raczej żółć z delikatnej palety pasteli.
Na podst. Stylelist.ca
Agnieszka Majewska/(gabi), kobieta.wp.pl