Trwa ładowanie...
Marzena Okoń
18-12-2006 12:17

Analiza kolorystyczna – twój typ urody

Zdarzyło ci się zastanawiać, od czego zależy, w czym wyglądasz atrakcyjnie? W jakich kolorach makijażu prezentujesz się najlepiej? Oceń i poznaj barwy stworzone właśnie dla ciebie.

Analiza kolorystyczna – twój typ urody
d3c365n
d3c365n

Zdarzyło ci się zastanawiać, od czego zależy, w czym wyglądasz atrakcyjnie? W jakich kolorach makijażu prezentujesz się najlepiej? Próbujesz pomadki, w której pięknie wygląda twoja przyjaciółka i czujesz, że to nie kolor dla ciebie. Do kuferka na dnie szafy dodajesz kolejne cienie, kredki i błyszczyki, w których nie jest ci do twarzy. Raz na zawsze rozwiej swoje wątpliwości i oceń swój typ kolorystyczny. Oceń i poznaj barwy stworzone właśnie dla ciebie.

Klasyka, czyli cztery typy urody

Analiza kolorystyczna służy rozpoznaniu twojego indywidualnego typu urody. Klasyczna teoria dzieli nas na cztery typy, wywodzące się od kolorystyki i nazw pór roku. Każdy z tych typów: wiosna, lato, jesień i zima mają swoją charakterystyczną gamę kolorów.

d3c365n

Zima i lato to typy o chłodnej tonacji, ciepłe z kolei są wiosna i jesień. Każda kobieta może więc korzystać z palety barw najlepiej podkreślających jej indywidualną urodę.

Aby właściwie zanalizować swój typ kolorystyczny, najlepiej skorzystać z porady stylisty. Profesjonalna analiza trwa od 1,5 do 3 godzin. Za czas ci poświęcony zapłacisz od 100 do 500 zł. Będzie to zależało od cen danego gabinetu, jego lokalizacji i wykształcenia personelu.
Analizę wykonuje się przy dziennym świetle, z pomocą chust kolorystycznych. Fachowe oko specjalisty bez trudu odgadnie twój indywidualny typ urody. Możesz liczyć na sugestie dotyczące kolorów i odpowiednich tkanin, w których będziesz wyglądać najkorzystniej. Spotkanie to zaowocuje na pewno wieloma konkretnymi wskazówkami dotyczącymi twojego przyszłego, nowego wizerunku.

Analiza komputerowa

Możesz także spróbować analizy kolorystycznej wykonywanej przy pomocy programu komputerowego. Możesz go kupić w salonach książkowych (w działach multimedialnych). W prosty sposób, klikając myszką odpowiednie barwy i kształty, w końcowym etapie otrzymasz sugestię twojego typu kolorystycznego z propozycjami techniki makijażu.

Niestety ten typ analizy jako wersja mniej precyzyjna obarczony jest ryzykiem pomyłek. Każdy z nas bowiem ma swoisty sposób postrzegania barw, a to wpływa na efekt końcowy procesu analizy.

d3c365n

Jeśli jednak udasz się do stylistki, a ona zaproponuje ci analizę kolorystyczną przy użyciu komputera, nie rezygnuj zbyt pospiesznie. W salonach stylizacji stosuje się wyżej wyspecjalizowane programy. Typowym produktem do salonów jest Salon Prestige. Ten produkt zapewne pozwala uniknąć pomyłek w wykonywanej analizie. Po jej zakończeniu otrzymasz wydruk z propozycjami kolorów i fasonów, a także poradnik makijażu.

Pozwoli ci on nie tylko odnaleźć się w świecie barw, ale także technik aplikowania produktów kosmetycznych w uzależnieniu indywidualnej budowy. Jeśli jednak masz wątpliwości, możesz porozmawiać i wyjaśnić, że masz większe zaufanie do tradycyjnego sposobu analizowania typu urody. Profesjonalista powinien zrobić wszystko, abyś była zadowolona z tej dość drogiej usługi.

Kobieca intuicja?

Większość kobiet intuicyjnie czuje swoją paletę barw. Umiesz także zapewne ocenić kilka elementów składających się na twój naturalny typ urody. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, abyś skorzystała z przewodnika dotyczącego typów urody, aby nigdy już nie mieć dylematu między kolorami ubioru i makijażu. W naszym cyklu „Analiza kolorystyczna - twój typ urody” znajdziesz wiele wskazówek, które pomogą ci samodzielnie poradzić sobie z szerokim, ale ważnym tematem.

Pamiętaj, że wśród osób z jednego typu urody znajdują przedstawicielki posiadające 100% charakterystycznych cech oraz osoby będące typami mniej czytelnymi. Nie martw się jednak, jeśli jakieś określenie nie pasuje do ciebie. Jeśli podczas analizy stwierdzisz, że twoja uroda porywa się w dużej części z charakterystyką danego typu, podejdź do poradnika elastycznie. Założyć możesz, że opowiadający danej porze roku zbiór cech charakteryzuje twój typ urody.

d3c365n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c365n