GwiazdyAnna Puślecka nie wstydzi się choroby

Anna Puślecka nie wstydzi się choroby

Anna Puślecka nie wstydzi się choroby
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Aleksandra Kisiel
06.07.2019 15:31, aktualizacja: 06.07.2019 17:30

Anna Puślecka, dziennikarka i dyrektor kreatywna katowickiego fashion week, walczy z chorobą nowotworową. Na Instagramie pisze, jak wygląda życie kobiet z rakiem i mówi o sytuacjach, które ją wzburzają.

O Annie Puśleckiej, dawnej dziennikarce TVN, zrobiło się głośno, gdy przyznała, że choruje na raka piersi. W Dzień Dobry TVN pojawiła się bez peruki i bez ogródek powiedziała, że chore na raka są pozostawione same sobie – NFZ nie refunduje leków, które mogą uratować życie.

Anna Puślecka – leczenie za granicą

Obecnie dziennikarka jest w Szwajcarii, gdzie ma podjąć terapię dającą większe szanse na wyleczenie niż chemia i naświetlanie, jakie stosuje się w Polsce. Przy okazji opublikowała poruszający post na Instagramie. Tym razem z wachlarzem, który nie ma odwracać uwagi od braku włosów czy choroby. Wręcz przeciwnie, ma tę uwagę przykuwać, bo Puślecka chce rzucić światło na doświadczenia innych chorujących kobiet.

Kobiet, które są pełne strachu, zwątpienia i poczucia zawodu, bo po diagnozie nie znajdują oparcia ani w polskiej służbie zdrowia, ani u pracodawców, ani nawet – co najgorsze – w najbliższych. Puślecka wymienia całą listę osób i rzeczy, za które się wstydzi.

Długa lista grzechów

"Wstydzę się za mężów i partnerów tych kobiet, którzy nie mają jaj i zostawiają je w chorobie. Za rodzinę i znajomych tych kobiet, którzy odsuwają się od nich, nie potrafią odnaleźć się w tej sytuacji. Za pracodawców, którzy zwalniają te kobiety chore na nowotwór!" – wymienia dziennikarka.

Pod zdjęciem z wachlarzem pojawiają się kolejne przychylne komentarze. Jej fani, nie tylko z branży mody, trzymają kciuki za powodzenie leczenia w Szwajcarii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta