Blisko ludziCo dobrego na walentynki?

Co dobrego na walentynki?

Co dobrego na walentynki?
Źródło zdjęć: © 123RF

12.02.2013 12:40, aktual.: 21.02.2013 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodzi święto zakochanych, narzeczonych i małżonków, bo należy pamiętać, że 14 lutego we wspomnienie św. Walentego świętują pary będące przed i po ślubie. Jest ono oczywiście dobre samo w sobie: zakochani, narzeczeni i małżonkowie obdarowują się prezentami, przypominają sobie, jak są szczęśliwi, że są ze sobą i jak im razem dobrze. Ale święto Walentego ma też i wiele aspektów praktycznych, szczególnie dla par narzeczonych przygotowujących się do ślubu...

Nadchodzi święto zakochanych, narzeczonych i małżonków, bo należy pamiętać, że 14 lutego we wspomnienie św. Walentego świętują pary będące przed i po ślubie. Jest ono oczywiście dobre samo w sobie: zakochani, narzeczeni i małżonkowie obdarowują się prezentami, przypominają sobie, jak są szczęśliwi, że są ze sobą i jak im razem dobrze. Świętowanie jest też rzecz jasna przyjemne - wiąże się z relaksem, a często i ze specjalnym wyjściem: dobrym posiłkiem czy ciekawym filmem w kinie. Ale święto Walentego ma też i wiele aspektów praktycznych, szczególnie dla par narzeczonych przygotowujących się do ślubu...

Z okazji walentynek usługodawcy prześcigają się w ofertach dla zakochanych. Szczególnie ci, którzy prowadzą kina, kawiarnie czy restauracje. Wiadomo bowiem, że pary będą chciały ten dzień spędzić nieco uroczyściej, wyjść gdzieś razem i się zabawić. I warto zauważyć, że tylko dzięki temu, iż istnieje w miarę wolny rynek, można się cieszyć taką wymianą - gdzie zakochani mogą zjeść dobry posiłek w restauracji, a i restaurator jest zadowolony, bo ma klientów.

Dodatkowo tego dnia w kinach i restauracjach na zakochanych czekają często specjalne promocje, zniżki i prezenty. Warto więc wyszukać takie miejsca, gdzie narzeczeni zostaną w walentynki potraktowani szczególnie miło. Będzie nieco taniej niż zwykle, a najważniejsze, że wspomnienia będą na pewno wspaniałe.

Praktycznych walentynek

Na tym jednak nie wyczerpuje się praktyczna strona walentynek - z okazji święta zakochanych bowiem korzystają najwięcej zwłaszcza narzeczeni przygotowujący się do ślubu. W walentynkowych promocjach mogą bowiem wiele niezbędnych ślubnych akcesoriów kupić taniej oraz skorzystać z promocji na usługi ślubne, o ile zamówienie dokonane zostanie w okolicach 14 lutego.

Warto wyszukać firmy, które przygotowały specjalną ofertę dla narzeczonych, bo można naprawdę zaoszczędzić wiele pieniędzy. W większych miastach w galeriach handlowych bez trudu znaleźć można sklepy jubilerskie, w których z okazji św. Walentego można taniej kupić obrączki ślubne lub ślubną biżuterię. Oferta warta jest rozpatrzenia nie tylko dlatego że obrączki koniecznie trzeba nabyć do ślubu, ale i dlatego że są ostatnio bardzo drogie, bo złoto drożeje w miarę jak pieniądz papierowy coraz mniej ma wartości.

W całym kraju, szczególnie w dużych miastach, ale również i w mniejszych można na walentynki w cenie promocyjnej nabyć nawet ślubną kreację i dodatki do niej. A zakup sukni jest związany z jednym z najwyższych ślubnych wydatków, więc i oszczędność może być znaczna. Na walentynki tanieją również perfumy, są promocje na kosmetyczne zestawy pachnące i upiększające, a nawet na upiększające usługi.

Jak widać warto się cieszyć dniem świętego Walentego. I na pewno warto oszczędzić nieco pieniędzy przed lutym, by móc skorzystać z wielu ciekawych promocji i nabyć taniej to, co i tak do ślubu kupić trzeba. Paradoksalnie, by skorzystać z promocji i oszczędzić, trzeba odłożyć trochę pieniędzy, bo zakupów trzeba dokonać wielu naraz...

(bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także