GwiazdyCo gwiazdy dostają gratis?

Co gwiazdy dostają gratis?

Co gwiazdy dostają gratis?
Źródło zdjęć: © AKPA
03.11.2011 12:02, aktualizacja: 04.11.2011 16:33

Bycie gwiazdą to ciężka sprawa: ciągle na językach plotkarzy, ciągle pod obstrzałem paparazzi i jeszcze te złośliwe brukowce! Jednak od czasu do czasu niektórzy celebryci są w stanie odetchnąć z przyjemnością: „Jak dobrze być gwiazdą”. Te gratisy, te prezenty, te souveniry…

Bycie gwiazdą to ciężka sprawa: ciągle na językach plotkarzy, ciągle pod obstrzałem paparazzi i jeszcze te złośliwe brukowce! Jednak od czasu do czasu niektórzy celebryci są w stanie odetchnąć z przyjemnością: „Jak dobrze być gwiazdą”. Te gratisy, te prezenty, te souveniry…

Gwiazda nie może chodzić piechotą: zasługuje na to, co najlepsze, czyli na luksusowe auto. Jeśli celebryta jest też fanem motoryzacji, jest dodatkowo najlepszą reklamą dla marki samochodowej. Marta Krupa dostała Chevroleta, Ania Mucha Mercedesa. Małgorzata Kożuchowska byłą twarzą Volvo, a Magda Schejbal - Fiata 500. Borys Szyc reklamował Renault, a Joanna Brodzik - Suzuki Swift.

Coś na ruszt

Na samochód mogą zasłużyć nieliczni, lecz najeść się mogą wszyscy zaproszeni na bankiet, przyjęcie, premierę, otwarcie nowego sklepu, baru czy restauracji. Swego czasu Kuba Wojewódzki w jednym ze swych felietonów wymienił celebrytów, którzy lubią bywać. „Gwiazdy, jak wiadomo, są to ludzie, którzy żyją inaczej niż wszyscy, bo tak im nakazuje gwiazdorski obowiązek. Ostatnio gwiazdy pojawiły się na otwarciu kolejnego baru sushi w Warszawie. Byli to Aleksandra Kisio, Maria Pakulnis oraz Marek Włodarczyk. Oto lista osób, które, jak na gwiazdy przystało, lubią jadać za darmo”.

Bony na t-shirt

Oficjalne otwarcie sklepu odzieżowego często poprzedzone jest premierą tylko dla gwiazd. Zwykle, w przeddzień otwarcia, do sklepu popularnej marki zostają zaproszeni celebryci, żeby sobie poszalali wśród wieszaków. Gwiazdy nie uprawiają „window shopping”: wychodzą ze sklepów z pełnymi torbami łupów. Zwykle w zaproszeniu celebryci dostają od marki bony na pewną sumę do wykorzystania lub przy kasie zostaje im przydzielony specjalny rabat.

Co jest w torebeczce?

Gwiazda tez człowiek i nie gardzi gratisem. Przy wejściu na imprezę śliczne hostessy wręczają zaproszonym znakomitościom ozdobne torebeczki, pełne uroczych prezentów. Co jest w takich torebkach? Zwykle są to podarunki od sponsorów - tych, których logo widnieje na tzw. photowall, czyli ścianie, przy której fotografowane są gwiazdy na imprezach. Mogą to być perfumy, kosmetyki, alkohol, bon na zakupy, albo zaproszenie na jazdę samochodem.

W co się ubrać?

Jeśli gwiazda ma dobrego menedżera, który ma znajomości w showroomach, czyli miejscach, które wypożyczają markowe ubrania znanym ludziom, nie dotyczą jej dylematy odzieżowe. Jeśli celebryta jest początkujący, musi pożyczać stroje od projektantów. Znajomość z początkującym designerem może być dobrą relacją dla obu stron: gwiazda promuje stroje projektanta w zamian za użyczenie ciuchów. Projektanci, którzy sami są gwiazdami, kręcą nosem na taki układ, ponoć artystki lubią przywłaszczać sobie stroje lub oddawać je mocno zużyte.

Zdjęcie z wakacji

Każdy ma prawo do odpoczynku, ale nie każdy ma okazję zwiedzić rajskie plaże, egzotyczne wyspy, tętniące życiem stolice europejskie i luksusowe kurorty na koszt wydawcy kolorowego magazynu. Jeśli gwiazda jest zapobiegliwa, potrafi załatwić sobie relaks, a potem martwić się tylko czy odpowiednio wciągnęła brzuch, leżąc na brzegu hotelowego basenu. Dwa tygodnie wakacji w pięknym miejscu kosztem towarzystwa fotografa i osoby z marketingu wydawnictwa to niewielkie ustępstwo. Tym bardziej, że można wziąć ze sobą ukochanego i rodzinę.

alp/(kg)