FitnessCoraz więcej bliźniąt

Coraz więcej bliźniąt

Coraz więcej bliźniąt
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

09.01.2012 18:59, aktual.: 09.01.2012 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańskie kobiety rodzą coraz więcej bliźniaków, głównie dzięki medycznym metodom zwiększania płodności - jak dowiadujemy się z raportu amerykańskiego Centrum Leczenia i Prewencji Chorób.

Amerykańskie kobiety rodzą coraz więcej bliźniaków, głównie dzięki medycznym metodom zwiększania płodności - jak dowiadujemy się z raportu amerykańskiego Centrum Leczenia i Prewencji Chorób. Aż 3,3 procent rodzących się obecnie dzieci to bliźnięta. W 1980 roku stanowiły one 2 procent urodzeń.

Jak stwierdzili naukowcy, główną przyczyną tego zjawiska jest to, że kobiety coraz częściej stosują leki i kuracje na płodność, ponieważ coraz częściej decydują się na dziecko w późniejszym wieku.

Więcej dzieci rodzi się też po zapłodnieniu in vitro. Wszystkie te metody zwiększają prawdopodobieństwo urodzenia bliźniaków. Przy zapłodnieniu in vitro starszym kobietom częściej także implantuje się dwa embriony, aby zwiększyć szansę urodzenia dziecka.

Naukowcy stwierdzili także, że kobiety w wieku od 30 do 40 roku życia częściej rodzą bliźniaki niż kobiety od nich młodsze lub starsze. Nie wyjaśniono na razie przyczyn tego zjawiska.

(PAP/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także