UrodaCzy charakteryzuje się typ urody lato?

Czy charakteryzuje się typ urody lato?

Czy charakteryzuje się typ urody lato?
Źródło zdjęć: © iStock.com
05.07.2018 09:54, aktualizacja: 01.08.2018 12:10

Typ urody lato łatwo pomylić ze zgaszoną jesienią. W przeciwieństwie do jesieni wyróżnia się on jednak chłodną tonacją. Panie lato są zazwyczaj ciemnymi blondynkami o mało wyrazistym kolorze oczu i jasnej cerze. Bardzo szybko dosięgają je promienie słońca, co daje o sobie znać rumieńcami i oparzeniami słonecznymi zamiast opalenizny. O typie urody lato można powiedzieć, że odzwierciedla naturalne piękno Polek.

Jak rozpoznać typ urody lato?

Typ urody lato jest dominujący w naszej szerokości geograficznej. Wbrew pozorom nie charakteryzuje się wyrazistością i nasyceniem barw – można go określić jako chłodny, jasny i przytłumiony. Panie lato często uważają swoją urodę za nijaką. Mają „mysi” odcień włosów, szarawą lub rumieniącą się skórę i złamany kolor oczu. Można wyróżnić trzy podtypy tej urody:

  • jasne lato,
  • chłodne lato,
  • zgaszone lato.

Pierwszy reprezentują kobiety o rusałczanym wdzięku, które mają pastelową cerę i jasne włosy. Do typu chłodnego lata zaliczają się panie o zimnej, wręcz niebieskawej skórze i włosach w odcieniach ciemnego blondu. Urodą zgaszonego lata mogą pochwalić się kobiety neutralne pod względem kolorystycznym, mające lekko ziemistą cerę oraz oczy w kolorze orzechowym, niebiesko-zielonym, zielonym bądź (najrzadziej) niebieskim.

*Kosmetyki do makijażu dla wszystkich odcieni lata oraz innych pór roku dostępne są najtaniej na WP radarOkazji. *

Typ urody lato – jak się ubierać?

Typ urody zgaszone lato rozpoznany został u takich ikon stylu jak Kate Middleton, Jennifer Aniston, Sarah Jessica Parker, Jessica Biel i Angelina Jolie. Kobiety te najlepiej wyglądają w delikatnych, matowych kolorach. Dobrze im w stonowanych błękitach, lawendzie, szarości, zgniłej zieleni, przytłumionym fiolecie i granacie. Panie o typie urody chłodne lato mogą sobie pozwolić na wprowadzenie do garderoby odrobiny malinowej czerwieni, szmaragdu, zieleni morskiej, królewskiego błękitu. W ich szafie nie powinno zabraknąć też delikatnych kolorów (pistacjowego, lawendowego, łososiowego, beżowego). Posiadaczkom delikatnej urody jasnego lata pasują subtelne zielenie i turkusy, jasne róże, szarości, błękity, jak również beże.

Typ urody lato – jak się malować?

Z eterycznym typem urody pani lato najlepiej komponuje się delikatny makijaż. Podkład należy wybierać w odcieniu porcelany albo kości słoniowej. Trzeba unikać złota i innych bardzo ciepłych kolorów (np. pomarańczowego). Można sobie pozwolić na odrobinę rozświetlacza do twarzy, ale tylko ze srebrnymi drobinkami. Warto poświęcić trochę czasu na dobór różu, który musi współgrać z chłodną cerą. Powinien być w brudnym odcieniu. Usta przy typie urody lato świetnie wyglądają pokryte subtelnym różem. Nie służą im natomiast brązy. Na oczach najlepiej prezentują się cienie w chłodnej tonacji (róże, zielenie, błękity).

Typ urody lato – jaki kolor włosów pasuje?

Panie o typie urody lato chętnie poddają się koloryzacji, by nie wyglądać na szare myszki. Idealne są dla nich kolory włosów zbliżone do gorzkiej czekolady oraz chłodnego blondu. Jasne lata mogą eksperymentować z platyną i odcieniem gołębim. Nie powinny jednak sięgać po czerń, mahoń, bordo ani po złocisty blond. Takie kolory nie pasują przedstawicielkom żadnego z podtypów urody lata.