Blisko ludziLekcje etykiety, których nauczyła nas Kate Middleton

Lekcje etykiety, których nauczyła nas Kate Middleton

Lekcje etykiety, których nauczyła nas Kate Middleton
Źródło zdjęć: © Getty Images
Martyna Wojciechowska

13.07.2017 16:23, aktual.: 24.07.2017 09:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z zapartym tchem obserwujemy losy członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Obserwujemy i analizujemy ich każdy krok, a szczególną uwagę zwracamy na księżną Kate. Żona księcia Williama, która ma uchodzić za wzór do naśladowania, nauczyła nas kilku zasad etykiety, które warto wziąć sobie do serca. Poznajcie podstawowy dobrego wychowania, którymi kierują się arystokraci.

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę zwracamy na odpowiednie zachowanie. Większość młodych osób nie zna zasad savoir-vivre - widać to, kiedy przebywają w towarzystwie starszych osób, którym należy się wyjątkowy szacunek. Zbyt odważne, nieprzemyślane zachowania mogą zniszczyć naszą reputację. Podpowiadamy, jak nie popełniać tych błędów.

Zasiadanie do stołu
Kiedy zasiadasz do stołu, pamiętaj, aby złożyć serwetkę na pół. Używaj jej zewnętrznej strony, a wewnętrzną pozostaw czystą. Dzięki temu oszczędzisz swoim towarzyszom nieprzyjemnych widoków.

Powitania
Jeżeli się witasz, pamiętaj o pewnym uścisku dłoni i delikatnym muśnięciu w policzek. Tak witają się arystokraci.

Kopertówka
Wiele z nas podczas eleganckich przyjęć trzyma kopertówkę pod pachą. Okazuje się, że to błąd. Najbezpieczniej jest trzymać ją w obu dłoniach przed sobą. A gdy siedzisz przy stole, pamiętaj, aby nie stawiać jej na podłodze. Najlepiej, gdy umieścisz ją na siedzeniu za swoimi plecami.

Zasłoń dekolt
Jeżeli wychodzisz z samochodu i masz głęboki dekolt, powinnaś go zasłonić. W tym celu najlepiej zasłonić się wieczorową torebką. Robiła tak również księżna Diana.

Siadanie
Gdy siadasz, pamiętaj, aby złączyć nogi. Pamiętaj o lekkim przechyleniu ich w jedną stronę. Swobodna pozycja będzie zdecydowanie nie na miejscu.

Trzymanie kieliszka
Zawsze trzymaj kieliszek za nóżkę. W innym wypadku twoja dłoń może podgrzać temperaturę alkoholu. Kiedy pozostawisz odciski szminki, wytrzyj je chusteczką.

Wychodzenie z samochodu
Przed wyjściem z samochodu postaraj się usiąść jak najbliżej drzwi. Gdy już się otworzą, po obróceniu się wyjdź ze złączonymi kolanami.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także