FitnessCzy "dieta gorsetowa" działa?

Czy "dieta gorsetowa" działa?

Czy "dieta gorsetowa" działa?
Źródło zdjęć: © 123RF
Katarzyna Gruszczyńska

06.11.2013 14:23, aktual.: 13.11.2013 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna dieta robi furorę wśród kobiet, ale czy jest ona bezpieczna? Założenia są kuszące. Wystarczy tylko nosić gorset, a kilogramy ubywają same... Czy to możliwe?

Kolejna dieta robi furorę wśród kobiet, ale czy jest ona bezpieczna? Założenia są kuszące. Wystarczy tylko przez kilka godzin dziennie nosić gorset, a kilogramy ubywają same... Czy to możliwe? Ten sposób walki ze zbędnymi kilogramami polecają również gwiazdy, m.in. Gwyneth Paltrow i Jessica Alba, która w ten sposób odzyskiwała figurę po obu ciążach.

"Nosiłam gorset przez dzień i noc przez trzy miesiące. Ciągle się pociłam, ale było warto" - wyznała Jessica Alba, która upowszechniła modę na tę część garderoby.

Kobiety wierzą, że w ten sposób poprawią proporcje swojego ciała i zgubią zbędne kilogramy. Czy lekarze rekomendują tę specyficzną dietę?

Clive Spence-Jones, ginekolog-położnik z The London Clinic podkreśla, że choć nie ma jeszcze badań naukowych, które potwierdzałyby, że noszenie tego rodzaju bielizny rzeczywiście pozwala wrócić do idealnej figury, nie brakuje na to dowodów.
Rozumowanie jest logiczne - im szybciej mięśnie brzucha odzyskają swoją elastyczność i znajdą się z powrotem na właściwym miejscu, tym prędzej kobieta nabierze ładnych kształtów.

Z kolei dr Keri Peterson z Lenox Hill Hospital jest bardzo sceptyczna. "Ta szokująca dieta nie ma żadnych podstaw medycznych" - komentuje na łamach magazynu "Women's Health".
"Jeśli ktoś schudł w ten sposób, to tylko dlatego, że miał ściśnięty żołądek i każdy kęs powodował dyskomfort. Co istotne, przez ten element garderoby zaburzony jest proces oddychania" - dodaje.

Dietetycy również podchodzą sceptycznie do nowej mody. "To nie jest metoda na odchudzanie. Dlaczego mamy nie jeść? Jeśli nie jemy, to później w konsekwencji, jak ten gorset zdejmiemy, rzucimy się na jedzenie" - powiedziała w programie "Dzień Dobry TVN" Anna Jelonek, dietetyk. Posłuchaj, co o tym sądzi ekspertka:

(kg)/(sr), kobieta.wp.pl

POLECAMY TAKŻE:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także