Czy mój mąż jest gejem?

Czy mój mąż jest gejem?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

17.12.2012 13:54, aktual.: 17.12.2012 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli Twój chłopak ogląda „Seks w wielkim mieście” i musical „Glee”, nosi wąskie dżinsy, dopasowane koszule, depiluje klatkę piersiową i wzrusza się przy każdej okazji – prawdopodobnie jest gejem! Jeśli Twój mąż śpiewa przeboje Cher przy goleniu, czytuje Oskara Wilde’a i lubi balet – na sto procent jest gejem.

Jeśli Twój chłopak ogląda „Seks w wielkim mieście” i musical „Glee”, nosi wąskie dżinsy, dopasowane koszule, depiluje klatkę piersiową i wzrusza się przy każdej okazji – prawdopodobnie jest gejem! Jeśli Twój mąż śpiewa przeboje Cher przy goleniu, czytuje Oskara Wilde’a i lubi balet – na sto procent jest gejem.

- Nie uprawiamy seksu od kilku tygodni. On pewnie jest gejem - skarży się anonimowa internautka, podejrzewając, że jej mąż woli panów. Jakie ma inne podstawy, aby tak sądzić? Właściwie żadnych, ale posądzenie o homoseksualizm, wydaje się tłumaczyć wiele bolączek i problemów małżeńskich. W sieci znajdziemy wiele porad, jak rozpoznać, czy partner jest po tęczowej stronie mocy. Niektóre z nich są zabawne, niektóre dość absurdalne, inne mogą okazać się przydatne.

ChristWire.org jest amerykańską organizacją chrześcijańską, krzewiącą ultrakonserwatywne zasady. Niedawno na swoim portalu zrzeszenie opublikowało 15 cech, które charakteryzują ukrywającego się w związku z kobietą geja. Poradnik, w formie satyry, przedrukował następnie huffingtonpost.com, naigrywając się z najbardziej absurdalnych znamion homoseksualizmu.

Podróże służbowe

„Uważaj, jeśli twój parter zbyt często podróżuje na Wschód lub do San Francisco”, ostrzega ChristWire.org. Według portalu amerykańska stolica homoseksualistów oraz zepsuty świat orientu, a zwłaszcza Tajlandia – ściągają gejów jak magnez. Tam, nieskrępowani pancerzem norm, krypto-geje mogą dawać upust swej prawdziwej naturze. „Jaki mąż nie zabiera żony do Tajlandii?”, zapytuje autor tekstu, sugerując, że zbyt duże natężenie podróży służbowych może świadczyć o tym, że partner woli mężczyzn.

Dzielenie włosa

Kolejnym punktem zapalnym, według konserwatywnego portalu, jest nadmierna dbałość o wygląd, a zwłaszcza intensywny pociąg do depilacji. ChristWire.org jest zdania, że nawet niewinne regulowanie brwi pincetą może być zastanawiające. „Jeśli Twój partner spędza więcej czasu w łazience niż ty, wydaje więcej pieniędzy na kosmetyki i dba o siebie bardziej niż jakakolwiek znana ci kobieta, coś musi to oznaczać”. Autor tekstu, Stepehenson Biling, nie ma nawet litości dla panów, którzy depilują się ze względów higienicznych.

Unikanie bliskości

Poza poradami, które mogą mieć lekki wymiar humorystyczny i raczej na pewno nie są cechami demaskującymi ukrywającego się geja, w sieci znajdziemy też racjonalne przesłanki. Unikanie, a nawet odmowa współżycia nie oznacza, że partner jest gejem. Ten problem może wynikać z problemów zdrowotnych, bycia w intymnym związku z inną kobietą, albo zwyczajnie niemożności wykrzesania podniecenia w obecności obecnej partnerki. To przykre, ale się zdarza. Natomiast ulubiona pozycja partnera (od tyłu lub z boku) albo ochota na zbliżenie analne nie musi znamionować homo lub biseksualizmu.

Emocje

Zwykło się uważać, że wrażliwość, zbytnia czułostkowość, subtelność w zachowaniu i spora emocjonalność cechuje mężczyzn, którzy kochają mężczyzn. „To tzw. półprawda”, uważają redaktorzy gal time.com, którzy też zamieścili na łamach swego portu test o cechach, charakteryzujących mężów-gejów. „Nie każdy gej jest afektowany i nadmiernie czułostkowy. Zdarzają się geje- macho i geje, którzy są mało subtelnymi bucami”. Natomiast jeśli twój partner dla ciebie jest wrednym mizoginem, a w towarzystwie swojego nowego kolegi pracy zmienia się w uwodzicielskiego królewicza z bajki – powinna zapalić ci się czerwona lampka.

„Mogę pożyczyć twoje stringi?”

Jeśli jeszcze wahasz się, czy twój ukochany woli panów, zrób test ze strony mydailymoment.com. 12 pytań pomoże ci zorientować się w sytuacji, określić charakter oraz problemy waszego związku i odpowiedzieć sobie na pytanie „Czy on jest gejem?”. Kilka pytań w teście poświęconych jest kwestii odzieżowej. Zastanowić cię może, jeśli partner podkrada Ci fatałaszki i przymierza je (choć może ma ambicje do zostania drag queen, a wielu artystów z tej branży nadal pozostaje hetero). Jeśli też twój partner bezbłędnie rozpoznaje marki, kolekcje i projektantów, a nie pracuje w przemyśle odzieżowym – to może być zastanawiające, ale nie musi definować krypto-geja.

Dowody niepodważalne

Zastanowić cię natomiast powinna kolekcja porno magazynów z mężczyznami, ukryta pod starymi kocami. Jeśli bawisz się w detektywa, zainteresuj się, co zawiera plik na jego komputerze lub na laptopie zatytułowany np. „Sterowniki, nie otwierać”. Jeśli znajdziesz tam kolekcje zdjęć i filmów z piersiastymi Azjatkami lub mulatkami w duetach – nie masz się co obawiać o jego preferencje. Jeśli na filmach nie ma żadnych kobiet, a są piękni mężczyźni w różnych konfiguracjach – nawet argument, że ktoś przysłał mu wirusa, nie powinien cię uspokoić.

„Co za gej!”

Innymi znakami ostrzegawczymi są, wg. yahoovoices.com, takie symptomy, jak zwracanie dużej uwagi na nieznajomych, atrakcyjnych mężczyzn, obracanie się wyłącznie w towarzystwie osób homoseksualnych. Zawsze pomocna jest też historia odwiedzanych stron internetowych, będąca dowodem, że partner szuka określonych treści. Womensforum.com zwraca też uwagę na nagłe, silne zachowania homofobiczne, które mogą być elementem wyparcia własnej natury, lub usiłowaniem odwrócenia uwagi otoczenia.

Ach, ta Cher...

Linkin Park czy Celine Dion? The Smiths czy The Cure? ABBA czy Metallica? Podobno o człowieku wiele można powiedzieć, biorąc pod uwagę jakiej muzyki słucha. Choć w terminologii muzycznej nie ma takiego pojęcia jak „gejowska muzyka” są wykonawcy i zespoły, kojarzeni z nurtem LGBT. Z drugiej strony, jeśli twój ukochany nagle zaczął słuchać The Erasure, Cher, Right Said Fred lub Beatę Kozidrak – nie oznacza, że stał się gejem: po prostu lubi skoczne melodie.

Zuzanna Menkes (alp/mtr)

POLECAMY:

Zdradził mnie emocjonalnie. Czy to się może powtórzyć?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także