ycipk-1zceht
Detoks sokowy - czy to działa?
Uroda

Detoks sokowy - czy to działa?

Polska kuchnia jest bardzo ciężka, a potrawy, które jemy na co dzień, są często bardzo tłuste. Po zjedzeniu takiego posiłku czujemy się senni, zmęczeni. Jest jednak na to rozwiązanie - detoks sokowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1zceht

Polska kuchnia jest bardzo ciężka, a potrawy, które jemy na co dzień, często są bardzo tłuste. Po zjedzeniu takiego posiłku czujemy się senni, zmęczeni. Jest jednak na to rozwiązanie – detoks sokowy.

- Jeżeli chodzi o detoksy owocowe, owocowo-warzywne, to trzeba się najpierw zastanowić, czemu one mają służyć. Jeżeli samemu odchudzaniu, to jest to błędne podejście, bo detoks nie jest głodówką - tłumaczy Alicja Kalińska, doradca żywieniowy SetPoint.

ycipk-1zceht

Detoks sokowy ma za zadanie oczyścić organizm oraz wspomóc wątrobę w regeneracji. Polega na przyjmowaniu jedynie płynów podczas trwania całej diety. Dzięki takiej diecie wprowadzamy do organizmu dużą ilość składników mineralnych, witamin oraz błonnika w czystej postaci. Takie rozwiązanie da o wiele lepsze efekty, niż łykanie pastylek i suplementów diety.
Z detoksu sokowego może skorzystać każdy. Warunkiem jest jednak, aby robić to rozsądnie i mądrze. Jak tłumaczy Alicja Kalińska, detoks powinien trwać maksymalnie kilka dni, ponieważ jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej diety, może ona spowodować duże niedobory w naszym organizmie.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zceht

ycipk-1zceht
ycipk-1zceht