Trwa ładowanie...
dj6ypgu

Jak utrzymać opaleniznę?

Skutecznym sposobem na utrzymanie opalenizny i przedłużenie lata jest odpowiednie nawilżanie skóry całego ciała. Oprócz tego warto włączyć do swojej diety produkty bogate w beta-karoten, który przyciemnia naturalny pigment skóry. W ostateczności można sięgnąć po samoopalacze i kremy brązujące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety, które chcą utrzymać opaleniznę, powinny przede wszystkim pamiętać o nawilżaniu skóry.
Kobiety, które chcą utrzymać opaleniznę, powinny przede wszystkim pamiętać o nawilżaniu skóry. (iStock.com, Fot: AbElena)
dj6ypgu

Nawilżanie organizmu a trwałość opalenizny

Złotobrązowa opalenizna pozytywnie wpływa na naszą atrakcyjność, dlatego nic dziwnego, że chcemy się nią cieszyć jeszcze długi czas po urlopie. Kobiety, które chcą przedłużyć trwałość swojej opalenizny, powinny pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry całego ciała. Co istotne, skóra powinna być nawilżana zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Od wewnątrz przez picie dużej ilości wody i dietę bogatą w owoce i warzywa, natomiast od zewnątrz przez używanie balsamów o właściwościach odżywczych i nawilżających. Dobrym pomysłem jest wybór balsamu przedłużającego trwałość opalenizny. Tego typu kosmetyk powinien zawierać D-Panthenol, który ma działanie łagodzące. Ciekawym rozwiązaniem są także nawilżające olejki do ciała, które podkreślają i przedłużają trwałość opalenizny.

Wypróbuj kosmetyki po opalaniu z WP radarOkazji.

dj6ypgu

Beta-karoten w diecie - sposób na utrzymanie opalenizny

Kobiety, które zastanawiają się nad tym, jak utrzymać opaleniznę przez długi czas po urlopie, powinny włączyć do swojej diety beta-karoten - karotenoid: związek zaliczany do naturalnych barwników roślinnych. Występuje on w głównej mierze w warzywach i owocach o żółtej i pomarańczowej barwie. Beta-karoten wykazuje bardzo pozytywny wpływ na zdrowie: opóźnia procesy starzenia się skóry, wspomaga funkcjonowanie systemu odpornościowego, zapobiega chorobom serca i miażdżycy, a także schorzeniom narządu wzroku. Oprócz tego korzystnie wpływa on na urodę — związek ten można odnaleźć w składzie preparatów przeciwzmarszczkowych i przeciwtrądzikowych.

Jedną z bardziej znanych funkcji beta-karotenu jest wspomaganie procesu opalania. Barwnik ten jest magazynowany w skórze, czego efektem jest piękna i trwała opalenizna. Beta-karoten występuje wyłącznie w produktach roślinnych: w marchewce, dyni, pomidorach, papryce, morelach, brzoskwiniach, pomarańczach, melonie i mango.

dj6ypgu

Samoopalacze i kremy brązujące

W celu utrzymania opalenizny w ostateczności można sięgnąć również po samoopalacze i kremy brązujące. Chcąc przedłużyć trwałość swojej opalenizny tego typu kosmetyki, należy aplikować na skórę nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Szczególnie kłopotliwe może być nakładanie samoopalaczy lub balsamów brązujących na skórę. Ponadto większość tego typu kosmetyków charakteryzuje się dość nieprzyjemnym zapachem. Jeśli boimy się, że przesadzimy z odcieniem opalenizny, powinniśmy stosować raczej balsamy brązujące, ponieważ ich działanie można lepiej kontrolować.

dj6ypgu

Podziel się opinią

Share
dj6ypgu
dj6ypgu