Trwa ładowanie...
pies
28-04-2009 14:08

Jak wyciszyć psa?

Witam, mam pytanie odnośnie psa (kundel, 7,5 kg, 8 lat). Szykuje się niedługo moje wesele i mam problem z psem ponieważ nie mam kompletnie nikogo z kim mogłabym go zostawić na czas wesela.

Jak wyciszyć psa?Źródło: -sxc.hu
dpyikl3
dpyikl3

Witam, mam pytanie odnośnie psa (kundel, 7,5 kg, 8 lat). Szykuje się niedługo moje wesele i mam problem z psem ponieważ nie mam kompletnie nikogo z kim mogłabym go zostawić na czas wesela. Cała rodzina będzie na imprezie natomiast nie mamy zaprzyjaźnionych sąsiadów, z którymi pies mógłby zostać. W dodatku kiedy jest sam w domu podobno szczeka i denerwuje sąsiadów, ogólnie wiem, że bardzo tęskni i przeżywa kiedy jest sam. Czy istnieje jakiś medyczny/ farmakologiczny sposób żeby psa na ten czas troszkę "wyciszyć"? może coś na uspokojenie, jednak musiałby być to środek, który na pewno zadziała byśmy nie musieli o psa się martwić, a jednocześnie żeby mógł w spokoju przeleżeć te kilka godzin. pies mojego znajomego dostał jakieś tabletki na uspokojenie na noc sylwestrową i dostał po niej ostrej biegunki, która trwała przez dobre kilka godzin. proszę o pomoc, jak uspokoić psa jednocześnie nie robiąc mu krzywdy?

Pewnie nie ma prostej recepty na jednorazowe wyciszenie psa na tyle godzin. Behawioryści zalecają stosowanie feromonów – w tym wypadku D.A.P przez 3-4 tygodnie przed taką sytuacją i tuż przed włączenie leków zwiększających poziom serotoniny najczęściej klomipramina. Można też zwiększyć poziom tego hormonu stosując dodatki żywieniowe zawierające aminokwasy, które są prekursorami serotoniny. Z leków wyciszających zalecane jest relanium. Schematy postępowania trzeba ustalić z lekarzem weterynarii, który ustali, jaka opcja będzie dla naszego pupila najlepsza. Można też skorzystać z usług osób zajmujących się zachowaniem zwierząt.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź

dpyikl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpyikl3