UrodaJak zapleść koka z warkoczem?

Jak zapleść koka z warkoczem?

Jak zapleść koka z warkoczem?
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
20.08.2017 13:37

Kok to bardzo praktyczna fryzura, która sprawdzi się w każdej okazji. Eleganckie i efektowne będą w sam raz na wieczorne wyjścia, natomiast bardziej swobodne, luźno upięte będą odpowiednie na spotkania ze znajomymi, czy inne nieoficjalne okazje.

Sprawdzone sposoby na kok z warkoczem

Jeśli znudził ci się zwykły, klasyczny kok, spróbuj jego urozmaiconej wersji – koka z warkoczem. Upięcie będzie wyglądało lepiej i efektowniej. Świetny sposób na zakamuflowanie nie do końca świeżych włosów. Upięcie to sprawdzi się nie tylko jako codzienna fryzura, lecz może być dobrym pomysłem na fryzurę weselną.

Kok z warkoczem jest elegancki i wygodny, jego urok podkreślą odpowiednie dodatki. Posiadaczki grzywki powinny pozostawić ją z przodu, wyprostować lub wymodelować. Warkocz można zapleść wokół koka, obok koka i dołączyć go do niego lub stworzyć kok z warkocza lub kilku.

Jak opleść koka warkoczem?

Warkocz można wprowadzić do koka na kilka sposobów:

  • Kok opleciony warkoczem – włosy należy dokładnie rozczesać, aby lepiej się układały. Przechylamy głowę w dół i delikatnie tapirujemy włosy na czubku. Następnie zaczesujemy włosy, wygładzamy je i związujemy na czubku głowy. Z jednej strony oddzielamy 1/4 włosów. Pozostałe lekko tapirujemy, aby zwiększyć ich objętość. Następnie okręcamy włosy dookoła kucyka, tworząc efektowny kok, podpinamy go wsuwkami i utrwalamy lakierem do włosów.

Z reszty włosów zaplatamy warkocz (przeplataniec, kłos lub francuski) i związujemy go na końcu gumką. Oplatamy kok warkoczem i zabezpieczamy wsuwkami. Dodatkowo można spryskać fryzurę lakierem.

  • Niski kok z warkocza – z przodu zostawiamy po obu stronach pasma włosów, natomiast włosy z tyłu związujemy w kucyk, z którego robimy warkocz. Powstały warkocz swobodnie upinamy wsuwkami tuż nad karkiem, tworząc kok. Owijamy go włosami z bocznych kosmyków.
Obraz
© iStock.com
  • Niski kok z opaską z warkocza – z bocznych kosmyków z jednej strony pleciemy luźny warkocz. Końcówkę związujemy gumką. Z pozostałych włosów tworzymy niski kucyk. Z powstałego kucyka zaplatamy kolejny swobodny warkocz, który związujemy na końcu. Następnie owijamy go wokół nasady kucyka i jednocześnie mocujemy do głowy wsuwkami. Warkoczem zaplecionym z bocznych włosów oplatamy powstały kok. Przypinamy go wsuwkami i utrwalamy lakierem.
Obraz
© iStock.com
  • Kok baletnicy z warkoczem – zbieramy włosy w wysoki kucyk. Oddzielamy pasmo włosów, przez pozostałe przekładamy wypełniacz i równomiernie je na nim rozkładamy. Następnie pozostawione wcześniej pasmo zaplatamy w warkocz, dobierając włosy na wypełniaczu. Końce warkocza związujemy gumką i chowamy pod powstałą koroną. Fryzurę zabezpieczamy wsuwkami i spryskujemy lakierem.
  • Zaplatany kok – na początku pleciemy od linii karku do czubka głowy odwrócony francuski warkocz, następnie zbieramy włosy w wysoki kucyk i wykonujemy luźny kok, który utrwalamy spinkami.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także