Trwa ładowanie...
d2mvl8q

Jak zapleść koka z warkoczem?

Kok to bardzo praktyczna fryzura, która sprawdzi się w każdej okazji. Eleganckie i efektowne będą w sam raz na wieczorne wyjścia, natomiast bardziej swobodne, luźno upięte będą odpowiednie na spotkania ze znajomymi, czy inne nieoficjalne okazje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kok opleciony warkoczem to niezwykle kobieca i zmysłowa fryzura
Kok opleciony warkoczem to niezwykle kobieca i zmysłowa fryzura (iStock.com)
d2mvl8q

Sprawdzone sposoby na kok z warkoczem

Jeśli znudził ci się zwykły, klasyczny kok, spróbuj jego urozmaiconej wersji – koka z warkoczem. Upięcie będzie wyglądało lepiej i efektowniej. Świetny sposób na zakamuflowanie nie do końca świeżych włosów. Upięcie to sprawdzi się nie tylko jako codzienna fryzura, lecz może być dobrym pomysłem na fryzurę weselną.

Kok z warkoczem jest elegancki i wygodny, jego urok podkreślą odpowiednie dodatki. Posiadaczki grzywki powinny pozostawić ją z przodu, wyprostować lub wymodelować. Warkocz można zapleść wokół koka, obok koka i dołączyć go do niego lub stworzyć kok z warkocza lub kilku.

d2mvl8q

Jak opleść koka warkoczem?

Warkocz można wprowadzić do koka na kilka sposobów:

  • Kok opleciony warkoczem – włosy należy dokładnie rozczesać, aby lepiej się układały. Przechylamy głowę w dół i delikatnie tapirujemy włosy na czubku. Następnie zaczesujemy włosy, wygładzamy je i związujemy na czubku głowy. Z jednej strony oddzielamy 1/4 włosów. Pozostałe lekko tapirujemy, aby zwiększyć ich objętość. Następnie okręcamy włosy dookoła kucyka, tworząc efektowny kok, podpinamy go wsuwkami i utrwalamy lakierem do włosów.

Z reszty włosów zaplatamy warkocz (przeplataniec, kłos lub francuski) i związujemy go na końcu gumką. Oplatamy kok warkoczem i zabezpieczamy wsuwkami. Dodatkowo można spryskać fryzurę lakierem.

  • Niski kok z warkocza – z przodu zostawiamy po obu stronach pasma włosów, natomiast włosy z tyłu związujemy w kucyk, z którego robimy warkocz. Powstały warkocz swobodnie upinamy wsuwkami tuż nad karkiem, tworząc kok. Owijamy go włosami z bocznych kosmyków.
   iStock.com
(iStock.com)
  • Niski kok z opaską z warkocza – z bocznych kosmyków z jednej strony pleciemy luźny warkocz. Końcówkę związujemy gumką. Z pozostałych włosów tworzymy niski kucyk. Z powstałego kucyka zaplatamy kolejny swobodny warkocz, który związujemy na końcu. Następnie owijamy go wokół nasady kucyka i jednocześnie mocujemy do głowy wsuwkami. Warkoczem zaplecionym z bocznych włosów oplatamy powstały kok. Przypinamy go wsuwkami i utrwalamy lakierem.
   iStock.com
(iStock.com)
  • Kok baletnicy z warkoczem – zbieramy włosy w wysoki kucyk. Oddzielamy pasmo włosów, przez pozostałe przekładamy wypełniacz i równomiernie je na nim rozkładamy. Następnie pozostawione wcześniej pasmo zaplatamy w warkocz, dobierając włosy na wypełniaczu. Końce warkocza związujemy gumką i chowamy pod powstałą koroną. Fryzurę zabezpieczamy wsuwkami i spryskujemy lakierem.
  • Zaplatany kok – na początku pleciemy od linii karku do czubka głowy odwrócony francuski warkocz, następnie zbieramy włosy w wysoki kucyk i wykonujemy luźny kok, który utrwalamy spinkami.

d2mvl8q

Podziel się opinią

Share
d2mvl8q
d2mvl8q