UrodaCała prawda o grzywkach!

Cała prawda o grzywkach!

Co wiemy o grzywce, to z całą pewnością to, jest bardzo ważnym elementem fryzury. Określa styl, charakter i modeluje kształt twarzy. Ten pozornie drobny szczegół często decyduje o ostatecznym efekcie fryzury. Grzywka może być symetryczna, asymetryczna, prosta, wklęsła lub wypukła. Poznaj rodzaje grzywek i to jak mogą zmienić wygląd Twojej twarzy!

Cała prawda o grzywkach!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

15.02.2011 | aktual.: 15.02.2011 13:57

Co wiemy o grzywce, to z całą pewnością to, jest bardzo ważnym elementem fryzury. Określa styl, charakter i modeluje kształt twarzy. Ten pozornie drobny szczegół często decyduje o ostatecznym efekcie fryzury. Grzywka może być symetryczna, asymetryczna, prosta, wklęsła lub wypukła. Poznaj rodzaje grzywek i to jak mogą zmienić wygląd Twojej twarzy!

Zanim się jednak zdecydujesz na grzywkę, sprawdź,jakie jej wcielenie będzie dla ciebie odpowiednie. Na co powinnaś zwrócić uwagę? Kształt twarzy, jej profil, wysokość czoła oraz kierunek wzrostu i struktura włosów. Sporo tego, ale dobrze dobrana grzywka podkreśli charakter każdej fryzury.

Rodzaje grzywek

Asymetryczna, czyli grzywka zaczesana poprzecznie na bok. Zaczyna się od przedziałka po jednej stronie głowy i zakrywa przeciwną stronę czoła. Ten rodzaj grzywki polecany jest szczególnie osobom o twarzy okrągłej lub w kształcie kwadrata, które „nie lubią” pełnych, ciężkich grzywek. Asymetryczna grzywka to również rozwiązanie dla osób o jednostronnym zakolu lub zaburzeniu kierunku wzrostu włosów, w postaci „wichra” na jednym z boków. Wybierz wówczas ciężką asymetrię po przeciwnej jego stronie.

Grzywka zwykła, prosta. Zaczyna się od przedziałka na środku głowy, zachowując formę trójkąta, kieruje się w stronę czoła. Zwykle jej długość nie przekracza linii brwi. Odpowiednia dla twarzy pociągłej i o regularnym kształcie, a także, gdy uciążliwy „wicher” znajduje się na środku czoła. Wówczas powinna być prosta i ciężka.

Wypukła, tak zwana orientalna. Wychodzi od środka czoła, wydłuża się w środkowej części, jednak skraca się stopniowo przechodząc w stronę skroni, tworząc tym samym kąt prosty.

Wklęsła, rozpoczyna się na czubku głowy. Jest to rodzaj grzywki, który odsłania największą część czoła, krótka w środkowej części i wydłużająca się po bokach w kierunku skroni.

Jakie czoło, taka grzywka!

Wąskie czoło nie lubi grzywek, jeśli twarz jest okrągła lub kwadratowa, pasma włosów powinny zostać zaczesane na bok, by jak najbardziej odsłonić czoło. W przypadku wąskiego czoła grzywka będzie pasowała do pociągłej twarzy.

Czoło niskie i szerokie. Kształtem przypomina prostokąt, a włosy nie przysłaniają skroni. Jeśli twarz ma regularny owal, należy zaczesać włosy do tyłu, można tu pozostawić dłuższe pasma na bokach. Gdy twarz jest wydłużona – grzywka powinna być gładka i prosta, tak by całkowicie zakrywała czoło.

Czoło kwadratowe, tu zaleca się wydzielenie przedziałka po środku, tak by grzywka rozchodziła się na boki przysłaniając istniejące kąty, można także pozostawić długie kosmyki po bokach. Inną grzywkę zastosujemy, jeśli dodatkowo mamy do czynienia z wydłużonym i ostrym podbródkiem. By odwrócić uwagę od charakterystycznego podbródka, grzywka powinna być bardzo wzburzona, o dużej objętości, która niemal w całości przysłoni czoło.

Czoło okrągłe, lekko wypukłe. Należy wyznaczyć przedziałek po środku i nadać lekką objętość nad uszami, przez co można uzyskać delikatnie owalny kształt twarzy. Możesz zastosować również przedziałek boczny tak, aby większa objętość skierowana była w stronę karku i przesłoniła skronie.

Wysokie i wąskie, często określane jako zbyt małe. Jeśli twarz jest wydłużona należy wykonać gęstą grzywkę, wyrównaną na wysokości brwi. Gdy twarz jest zaokrąglona, grzywkę należy rozdzielić, tworząc po środku czoła przestrzeń i nadać jej objętość, aby stworzyć wrażenie wydłużenia twarzy.

Ważny jest profil…

Jeśli mamy do czynienia z profilem ukośnym lub wypukłym, musimy nadać objętość na czole. W przypadku profilu wypukłego, taki zabieg pozwoli „schować” nos. Profil wklęsły, tzw. orientalny woli grzywki płaskie.

Mogłoby się wydawać, że naturalnie kręcone włosy nie mogą „cieszyć się” grzywką. Z pomocą przychodzi zabieg chemicznego prostowania włosów, nie musisz prostować całych włosów, a idealnie wygładzona grzywka całkowicie odmieni fryzurę.

(bb)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)