Trwa ładowanie...

Jak zdobyć darmowe próbki kosmetyków?

Kosmetyki to rodzaj produktu, który warto wypróbować przed zakupieniem pojemnego opakowania. Mogą bowiem uczulić skórę lub po prostu nie odpowiadać jej parametrom. Dlatego warto pomyśleć o zdobyciu darmowych próbek.

Jak zdobyć darmowe próbki kosmetyków?Źródło: 123RF
d4l7lg3
d4l7lg3

Darmowe próbki – dlaczego warto o nie pytać?

Perfumy i kosmetyki to często produkty dość drogie. Z drugiej strony mają też tendencje do uczulania, podrażniania i niszczenia skóry, włosów i paznokci. Wynika to z faktu, że dany kosmetyk nie będzie pasował każdemu. Dlatego właśnie to, że na koleżance świetnie pachną perfumy, nie znaczy, że i na naszej skórze ten sam zapach „ułoży” się tak samo dobrze. Podobnie jest z kremami czy balsamami. Jedne drugim są nierówne. Dwa takie same balsamy kokosowe będą miały inny skład, a to może stanowić dużą różnicę w ich używaniu.

Znalezienie odpowiednich kosmetyków dla siebie może wiązać się z metodą prób i błędów z wydaniem bajońskich sum w międzyczasie. Sprytniej jednak zatroszczyć się o darmowe próbki, które nie tylko nie będą nic kosztować, ale również w razie, gdyby nie przypasowały, nie będą zalegać w kosmetyczce.

Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo, możemy zapolować na najlepsze oferty perfum i kosmetyków na WP radarOkazji.

Darmowe próbki – gazety, promocje i zakupy internetowe

Dawniej najlepszym źródłem darmowych próbek były magazyny dla kobiet. Co jakiś czas wraz z reklamą firmy kosmetycznej pojawiały się małe saszetki z zawartością do przetestowania. Któż nie pamięta klejących się stron po oderwaniu darmowej próbki? W kolejnych latach rozpowszechniły się różnego rodzaju akcje promocyjne w galeriach handlowych i supermarketach, w których można było otrzymać podobne niewielkie saszetki z kosmetykiem.

d4l7lg3

Obie te formy zdobycia darmowych próbek do dziś są aktualne. Do podobnych promocji aktualnie dołączają jednak drogerie internetowe. Wiele sklepów w dobie ogromnej konkurencji w wirtualnej przestrzeni dołącza próbki do zakupów. Nierzadko także wysyła do klientów zapytanie o ulubione kosmetyki do przetestowania.

Strony rozdające darmowe próbki i konkursy firm kosmetycznych

Istnieją strony, na których można zapisać się jako tester kosmetyków. Wtedy firma wysyła darmowe próbki, a jedyną zapłatą jest przesłanie opinii. Warto jednak zachować ostrożność i nie podawać zbyt szczegółowych danych, a tym bardziej numeru karty kredytowej czy haseł. W sieci łatwo o oszustów.

Bezpieczniejsze może okazać się wzięcie udziału w ankiecie czy konkursie organizowanym za pośrednictwem oficjalnej strony lub funpage’a danej firmy kosmetycznej albo sklepu internetowego. Jeśli jednak nie uda się trafić na tego typu akcje, być może warto wysłać do konkretnej marki wiadomość z prośbą o udostępnienie darmowych próbek. Nie każda odpisze, ale część najpewniej się zgodzi.

Apteki i drogerie a darmowe próbki

Większość firm kosmetycznych wraz z premierą nowych produktów udostępnia w aptekach i drogeriach próbki, dlatego warto o nie pytać. Jeśli padnie odmowa, zawsze pozostają darmowe próbki kosmetyków do makijażu czy do pielęgnacji na miejscu, czyli testery. W perfumeriach natomiast miłą praktyką jest udostępnianie tzw. odlewek, czyli darmowych próbek perfum.

d4l7lg3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l7lg3